• Posłuchaj zarządu Widzewa Łódź w klubowej telewizji!

  W poniedziałek wieczorem zarząd Widzewa Łódź w osobach prezesa Mateusza Dróżdża i wiceprezesa Michała Rydza, za pośrednictwem WidzewTV, odpowiedział na pytania zadane przez kibiców. Zapraszamy na streszczenie programu, a całość można obejrzeć z odtworzenia na naszym kanale.
 • Kup bilet na prezentację pierwszej drużyny!

  W poniedziałek o godz. 19:10 rozpocznie się sprzedaż biletów na prezentację I drużyny Widzewa Łódź. Impreza została przeniesiona na trybunę A, gdzie na kibiców będzie czekać masa atrakcji.
 • Oglądaj wstęp do ligi w WidzewTV i Widzew.FM!

  Już w poniedziałek i wtorek kibice będą mogli wysłuchać podsumowania okresu przygotowawczego przed startem sezonu PKO BP Ekstraklasy. Gośćmi dwóch programów w WidzewTV będą prezes Mateusz Dróżdź, wiceprezes Michał Rydz, trener Janusz Niedźwiedź i zawodnik pierwszej drużyny.
 • Widzewski Mundial Espana’82

  W historii Widzewa było wiele wydarzeń świadczących o tym, jak ten jeszcze na początku lat 70. XX wieku mało znany Klub z jednej z łódzkich dzielnic zrobił błyskawiczną karierę na krajowych i zagranicznych boiskach.

Posłuchaj zarządu Widzewa Łódź w klubowej telewizji!

W poniedziałek wieczorem zarząd Widzewa Łódź w osobach prezesa Mateusza Dróżdża i wiceprezesa Michała Rydza, za pośrednictwem WidzewTV, odpowiedział na pytania zadane przez kibiców. Zapraszamy na streszczenie programu, a całość można obejrzeć z odtworzenia na naszym kanale. Posłuchaj zarządu Widzewa Łódź w klubowej telewizji!

Kup bilet na prezentację pierwszej drużyny!

W poniedziałek o godz. 19:10 rozpocznie się sprzedaż biletów na prezentację I drużyny Widzewa Łódź. Impreza została przeniesiona na trybunę A, gdzie na kibiców będzie czekać masa atrakcji. Kup bilet na prezentację pierwszej drużyny!

Oglądaj wstęp do ligi w WidzewTV i Widzew.FM!

Już w poniedziałek i wtorek kibice będą mogli wysłuchać podsumowania okresu przygotowawczego przed startem sezonu PKO BP Ekstraklasy. Gośćmi dwóch programów w WidzewTV będą prezes Mateusz Dróżdź, wiceprezes Michał Rydz, trener Janusz Niedźwiedź i zawodnik pierwszej drużyny. Oglądaj wstęp do ligi w WidzewTV i Widzew.FM!

Widzewski Mundial Espana’82

W historii Widzewa było wiele wydarzeń świadczących o tym, jak ten jeszcze na początku lat 70. XX wieku mało znany Klub z jednej z łódzkich dzielnic zrobił błyskawiczną karierę na krajowych i zagranicznych boiskach. Widzewski Mundial Espana’82

Aktualności

Powrót

Ogromny sukces DiMedical

Ogromny sukces DiMedical

Sponsor strategiczny Widzewa Łódź, firma DiMedical, opracował innowacyjną metodę wykrywania prątki gruźlicy bezpośrednio z materiału klinicznego. Odkrycie DiMedical to przełom w światowej diagnostyce tej choroby, a projekt otrzymał pozytywną weryfikację końcową od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Gruźlica oraz inne choroby wywoływane przez prątki z rodzaju Mycobacterium są nieodłącznym towarzyszem ludzkości od jej zarania. Pomimo setek lat rozwoju medycyny, wciąż brakowało kompleksowych, szybkich, niedrogich a zarazem wiarygodnych metod pozwalających na wykrywanie tych śmiertelnie groźnych mikroorganizmów.

Laboratorium DiMedical, w oparciu o najnowsze osiągnięcia z zakresu chemii analitycznej (spektrometrii mas), opracowało innowacyjną metodę wykrywająca prątki gruźlicy bezpośrednio z materiału klinicznego (bez konieczności długotrwałego namnażania). Metoda bazuje na czułej oraz swoistej detekcji elementów ściany komórkowej mykobakterii stanowiących swego rodzaju molekularny „odcisk palca” unikalny dla każdego drobnoustroju.

Dzięki temu możliwe jest nie tylko czułe wykrywanie komórek prątków gruźlicy (50 komórek/mL), ale również określenie ich szczepu oraz wrażliwości na leki. Dzięki tej rewolucyjnej metodzie, diagnostyka zostanie skrócona z 4 tygodni do 3 godzin. Metoda opracowana przez DiMedical pozwoli w przyszłości zapewnić odpowiednią opiekę milionom ludzi na całym świecie.

Władze Widzewa Łódź w imieniu całego Klubu składają serdeczne gratulacje zespołowi DiMedical i życzą dalszego rozwoju w zakresie diagnostyki chorób zakaźnych.


Najnowsza galeria zdjęć

#WidzewskaWola: Zamiana ról 07.07.2022

#WidzewskaWola: Zamiana ról 07.07.2022
Zobacz wszystkie