Zarząd Widzew Łódź SA

 
Mateusz Dróżdż - prezes zarządu Widzew Łódź SA
 

Radca prawny, właściciel kancelarii prawnej, pracownik akademicki, w tym Uczelni Łazarskiego. Wykładowca programu International Legal Studies w Salzburgu oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania infrastrukturą sportową a także studiów angielskojęzycznych afiliowanych przez Coventry University. 

Były przewodniczący rady nadzorczej spółki Cuprum-Med sp. z o.o. (2015-2018). Członek Rady Nadzorczej Ekstraklasa S.A. (2016-2017) oraz Zagłębie Lubin S.A. (przewodniczący 2016-2017). W latach 2018-2019 Prezes Zarządu Zagłębie Lubin S.A. W 2018 r. uznany za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej piłce nożnej przez portal weszło. com. W latach 2020-2021 przewodniczący rady nadzorczej Górnika Polkowice sp. z o.o. Od 2021 r. arbiter w Piłkarskim Sądzie Polubownym.

Prezes Widzewa Łódź S.A od 2021 r. W tymże roku powołany także do Komisji Rewizyjnej Pierwszej Ligi Piłkarskiej. 

Ukończył kursy na Saint Joseph’s University w Filadelfii, Salzburg Universitat, Center for International Legal Skills w Salzburgu oraz Cambridge School of English. Członek Stałej Grupy Ekspertów Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Był także członkiem Komisji Sportu Międzynarodowego przy Staffordshire University and Thompson Rivers University. Uczestnik komisji oraz podkomisji sejmowych do spraw zmian ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Współtwórca projektu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 

Jest autorem komentarza do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a także opinii prawnych, ekspertyz oraz rekomendacji z zakresu imprez masowych. Autor około 100 publikacji na temat imprez masowych.

Odznaczony Kombatancką Gwiazdę Pamięci ,,Polska Niepodległa - 1918" oraz honorową odznaką Bitwy Warszawskiej.


Michał Rydz - wiceprezes zarządu Widzew Łódź SA

Specjalizuje się w zarzadzaniu kryzysowym oraz komunikacji wielokanałowej. Wcześniej odpowiadał za całość działań marketingowych oraz komunikacyjnych m.in. w Polonii Warszawa. Swoją karierę rozpoczynał w mediach lokalnych należących do grupy Polska Press oraz organizacjach pozarządowych, gdzie odpowiadał za zaangażowanie instytucji i osobistości sportowych m.in. w projekt Szlachetna Paczka.

Michał Rydz ukończył Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim oraz wiele kursów w obszarze zarządzania oraz komunikacji. W branżach tych pracuje od ponad ośmiu lat, realizując projekty dla czołowych marek i pracodawców w Polsce i Europie. Jest laureatem wielu nagród branżowych, takich jak Złote Spinacze czy EB Stars.