Aktualności - II Drużyna

Wypowiedzi po meczu Widzew II Łódź - Victoria Rąbień

W środowe popołudnie Widzew II Łódź wygrał z Victorią Rąbień 6:0 i zapewnił sobie awans do IV ligi. Po spotkaniu skomentowali je trener rezerw Jakub Grzeszczakowski i zawodnik Widzewa Daniel Mąka.

Jakub Grzeszczakowski, trener drużyny rezerw

Dzisiejszy awans to efekt naprawdę solidnej pracy na przestrzeni całego sezonu. Cieszę się, że udało nam się ten awans wywalczyć, tym bardziej, że dla potrzeb całej Akademii ważne jest, by drużyna rezerw grała na możliwie najwyższym piłkarsko poziomie. Na podsumowanie sezonu jeszcze przyjdzie pora, przyjdzie też czas na rozkładanie wszystkiego co się wydarzyło w tym sezonie na czynniki pierwsze. Teraz jednak trzeba skorzystać z okazji do tej radości, jaką jest awans do IV ligi i choć w mojej opinii wygranie klasy okręgowej było tak naprawdę naszym obowiązkiem, to nijak nie umniejsza chłopakom ich osiągnięcia.

Daniel Mąka, zawodnik drużyny rezerw

Przeżywałem w swojej karierze różne chwile, były wzloty, były upadki, ale zawsze dawałem z siebie wszystko - tak w pierwszej drużynie jak i na niższych szczeblach rozgrywek. Jestem doświadczonym zawodnikiem, najstarszym w szatni i sporo w swoim futbolowym życiu przeżyłem. Gdy byłem zawodnikiem na granicy pierwszej drużyny Widzewa i drużyny rezerw, ciężko pracowałem, by dawać z siebie jak najwięcej w każdym meczu, bez względu na rywala i bez względu na stawkę, bo taki już jestem. Dziś cieszę się, że mogłem pomóc zespołowi w awansie i cieszę się, że jestem częścią tej drużyny.


Skład drużyny

Bramkarze:

Marcel Buczkowski 2004

Obrońcy:

Kamil Tlaga 1987
Konrad Cieślak 2000
Dominik Najderek 2004
Patryk Glicner 2002
Hubert Lenart 2003
Damian Pokorski 2002
Piotr Bartłoszewski 1994
Nikodem Wszołek 2004

Pomocnicy:

Adam Dębiński 2004
Damian Związek 2004
Dawid Telestak 2001
Daniel Mąka 1988
Damian Skrzeczkowski 2000
Mateusz Gołda 2003
Camilo Villarreal 2000
Daniel Chwałowski 2000

Napastnicy:
Michał Szcześniak 2002
Grzegorz Brochocki 1999