Aktualności - II Drużyna

Wyjazdowa porażka rezerw

Po remisowym starcie sezonu Widzew II Łódź przegrał na wyjeździe z Omegą Kleszczów 1:2. Honorową bramkę dla łodzian strzelił nowy zawodnik klubu z alei Piłsudskiego - Daniel Villanueva.

Nieco inaczej wyobrażali sobie drugie spotkanie w sezonie 2021/2022 podopieczni Patryka Czubaka. W pierwszej części meczu z Omegą nie zagrali najlepiej, mimo wsparcia zawodników grających w pierwszej drużynie Widzewa - Patryka Muchy czy Daniela Villanuevy. Do przerwy zasłużenie przegrywali 0:1 i w drugiej połowie musieli odmienić nieco oblicze meczu, by liczyć na choćby punkt.

Tak też się stało. Po piętnastu minutach odpoczynku Widzewiacy zaprezentowali się już nieco lepiej, co zaowocowało bramką wspomnianego Villanuevy. Hiszpan wykorzystał zamieszanie w polu karnym gospodarzy, doprowadzając w 63. minucie do remisu.

W końcówce Omega jeszcze raz zaliczyła jednak skuteczną akcję. W doliczonym czasie gry gospodarze strzelili drugą bramkę i to kleszczowianie cieszyli się tego dnia ze zwycięstwa i trzech punktów.

Po dwóch kolejkach Widzewiacy mają w tabeli IV ligi jeden punkt. Runda jesienna ma być jednak dla drużyny rezerw przygotowaniem do gry na wyższym niż do tej pory poziomie i to wyniki z pierwszej połowy sezonu pokażą, o co na wiosnę będą chcieli grać łodzianie. Więcej na ten temat mówił w klubowej rozgłośni Michał Czaplarski, asystent trenera rezerw, podczas ubiegłotygodniowej audycji "Młodzieżówka" [POSŁUCHAJ W WIDZEW.FM].

Następne spotkanie czerwono-biało-czerwonych już w najbliższą środę - na własnym obiekcie przy ulicy Małachowskiego Widzew II Łódź podejmie Skalnik Sulejów.