Aktualności - II Drużyna

Weekendowy dublet trenera Jakuba Grzeszczakowskiego

Zespoły rezerw i juniorów starszych Widzewa zanotowały cenne zwycięstwa w swoich ostatnich sparingach.

W sobotę, gdy pierwszy zespół wracał z meczu kontrolnego w Sierakowicach Lewych ze Stomilem Olsztyn, druga drużyna Widzewa mierzyła się w ośrodku treningowym przy ul. Małachowskiego z czwartoligowym MKP Borutą Zgierz. Występujący na czwartym poziomie rozgrywkowym zespół postawił łodzianom trudne warunki, ale w przeciwieństwie do poprzednich rywali rezerw, chciał grać w piłkę i nie nastawiał się jedynie na kontry. Dzięki temu widzewiacy mogli sprawdzić się w mniej spotykanych dotąd warunkach meczowych i przećwiczyć różne warianty gry.

Ostatecznie czerwono-biało-czerwoni wygrali 2:1 po golach 18-letniego Dawida Telestaka (z rzutu wolnego) i … dwa razy starszego Roberta Demjana. Drugim obok tego ostatniego seniorem w składzie Widzewa II był tego dnia Sebastian Kamiński. Resztę zespołu stanowiła utalentowana młodzież Akademii Widzewa. Z powodu grypy tym razem zabrakło Jakuba Jasińskiego, który zbierał pochlebne opinie za swoje poprzednie występy w rezerwach.

- To był bardzo pożyteczny sparing. Zagraliśmy dobre spotkanie, jednak bardzo prosty błąd w rozegraniu spowodował, że straciliśmy bramkę. Musimy cały czas nad tym pracować. Cieszy jednak, że zawodnicy wykonują założenia przedmeczowe i kolejny raz dobrze realizują plan wyznaczony na dane spotkanie. Wynik był tego dnia sprawą drugorzędną, ale możemy być zadowoleni z tego, że w dalszym ciągu z powodzeniem rywalizujemy z przeciwnikami z wyższej ligi. To dobry prognostyk przed wznowieniem rozgrywek ligowych - wyjaśnia trener Jakub Grzeszczakowski.

Widzew II Łódź - Boruta Zgierz 2:1 (1:1)

Bramki dla Widzewa: Telestak (31’), Demjan (82’)

Skład Widzewa II: Gibki - Stopa (68’ Skrzeczkowski), Cieślak, Sieroń, Becht, Skrzeczkowski (46’ Kamiński), Owczarczyk, Piskorski, Telestak, Drążczyk, Marcioch (46’ Demjan).

***

W weekend Grzeszczakowski poprowadził do zwycięstwa również zespół juniorów starszych Widzewa Piłkarze z rocznika 2000/2001 pokonali pewnie Jagiellonię Tuszyn 7:1, choć do przerwy ani wynik, ani gra nie zapowiadały takiej deklasacji. Młodzi widzewiacy przeciwko występującym w A-klasie seniorom grali długo bardzo niedokładnie, mając problem z organizacją własnej gry i naciskaniem rywala. Brakowało przede wszystkim gry pressingiem. Uwagi trenera sprawiły jednak, że po przerwie łodzianie zaprezentowali się zdecydowanie lepiej, co przełożyło się również na świetną skuteczność i kolejne trafienia.

Widzew Łódź [2000/2001] - Jagiellonia Tuszyn 7:1 (1:1)

Bramki dla Widzewa: Nowicki (2), Ławniczak (2), Sejdak, Nieśmialek, Szlaski.

Skład Widzewa: Rutkowski (46’ Kuczborski) - Karpicki, Mamełka, Wędzonka, Mędrzycki (46’ Kardas), Szlaski, Ławniczak, Nieśmiałek (46’ Tkaczyk), Sejdak (65’ Nieśmiałek), Cieślak Jakub (46’ Nowicki), Jatczak.


Skład drużyny

Bramkarze:

Marcel Buczkowski 2004

Obrońcy:

Kamil Tlaga 1987
Konrad Cieślak 2000
Dominik Najderek 2004
Patryk Glicner 2002
Hubert Lenart 2003
Damian Pokorski 2002
Piotr Bartłoszewski 1994
Nikodem Wszołek 2004

Pomocnicy:

Adam Dębiński 2004
Damian Związek 2004
Dawid Telestak 2001
Daniel Mąka 1988
Damian Skrzeczkowski 2000
Mateusz Gołda 2003
Camilo Villarreal 2000
Daniel Chwałowski 2000

Napastnicy:
Michał Szcześniak 2002
Grzegorz Brochocki 1999