Aktualności - II Drużyna

#WidzewskaMłodzież: Rezerwy zwycięskie w próbie generalnej

Piłkarze Widzewa II Łódź pokonali w sparingu Wisłę II Płock 2:1 po golu Mateusza Malca i trafieniu samobójczym.

Dla zawodników rezerw sobotni mecz z "Nafciarzami" był ostatnim sparingiem przed startem rundy wiosennej w łódzkiej klasie okręgowej. Do składu drużyny trenerów Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego wrócił Piotr Bartłoszewski. W podstawowej jedenastce znaleźli się również zawodnicy z szerokiej kadry pierwszej drużyny: Konrad Reszka i Dawid Owczarek.

Widzewiakom prowadzenie dał w 30. minucie Mateusz Malec, którzy wykorzystał podanie od Dawida Telestaka. Goście doprowadzili do wyrównania przed przerwą po golu z rzutu karnego w 45. minucie. Po zmianie stron gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 68. minucie dzięki naciskowi Jakub Kmity jeden z zawodników z Mazowsza popełnił błąd i wpakował piłkę do własnej siatki.

Drużyna rezerw zainauguruje piłkarską wiosnę w sobotę 20 marca o godz. 15:00. Rywalem widzewskiej młodzieży będzie Start Brzeziny. Spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe.

Widzew II Łódź - Wisła II Płock 2:1 (1:1)

Bramka dla Widzewa II: Mateusz Malec 30’, bramka samobójcza 68’.

Skład Widzewa II: Konrad Reszka - Dawid Owczarek, Sebastian Rudol, Jakub Mamełka, Konrad Cieślak, Jakub Szlaski, Piotr Bartłoszewski, zawodnik testowany, Dawid Telestak, Mateusz Malec, Jakub Kmita.

Zmiennicy: Aleksander Wojda, Kacper Trenkner, Mikołaj Merecz, Mateusz Bień, Grzegorz Brochocki, Kamil Owczarczyk.

***

Widzewiacy z rocznika U19 w swoim drugim wiosennym spotkaniu w Grupie A Ligi Makroregionalnej zmierzyli się z rówieśnikami z GKS-u Bełchatów. Wyjazdowy mecz zakończył się porażką łodzian 0:1.

GKS Bełchatów U19 - Widzew Łódź U19 1:0 (1:0)

Skład Widzewa U19: Aleksander Wojda - Aleksander Mikuś, Hubert Lenart, Kacper Kalinski, Jakub Wieszczycki, Adam Dębiński, Damian Związek, Mateusz Gołda, Damian Pokorski, Filip Przybułek, Michał Szcześniak.

Zmiennicy: Patryk Glicner, Kamil Jakubowski, Filip Zawadzki, Marcel Przybylski, Adam Stankiewicz.