Aktualności - Biznes

Z Miasta Włókniarzy. Nowe koszulki meczowe

W nadchodącym sezonie czerwono-biało-czerwoni występować będą w nowych, dedykowanych strojach.

Zgodnie z obowiązującą umową z partnerem technicznym firmą Joma nowy sezon Widzew rozpocznie w dedykowanych strojach. W grudniu 2018 roku klub poprosił kibiców o wybór jednego z czterech proponowanych wzorów, które mogły trafić na koszulki meczowe. W przeprowadzonej za pośrednictwem widzew.com ankiecie wygrała propozycja, którą właśnie prezentujemy.

W nowym sezonie Widzew dysponować będzie trzema wersjami kolorystycznymi strojów. Tradycyjnie pierwszym wyborem będzie kolor czerwony. W przypadku konfliktu z barwami gospodarzy meczów łodzianie dysponować będą żółtymi strojami, pełniącymi funkcję rezerwowych. Ponadto, przygotowany został trzeci - biały - komplet, dedykowany występom w rozgrywkach Pucharu Polski (na rękawkach zostały wolne miejsca na emblemat tych rozgrywek).

Charakterystycznymi elementami wybranego wzoru są: znak wodny w postaci herbu Widzewa w lewym dolnym rogu z przodu koszulki oraz ukośne paski. Ponadto, od spodu, wewnątrz koszulki naszyta jest specjalna taśma z nazwą klubu. Wyjątkowość nowych kompletów polega również na umieszczeniu na nich specjalnych haseł nawiązujących do charakteru naszej drużyny. Na tyle czerwonej i białej koszulki, na górze, pod kołnierzykiem, widnieje napis: "Jeden za wszystkich", na żółtej zaś: "Wszyscy za jednego". Na nowych koszulkach tradycyjnie widnieć będą logotypy sponsorów Widzewa.

Dla podkreślenia wyjątkowości nowych, wybranych przez kibiców i uszytych specjalnie z myślą o nich koszulek Widzewa, czyli klubu o niepowtarzalnej robotniczej tożsamości wpisanej w klimat przemysłowej Łodzi, przygotowany został specjalny materiał promujący nowe stroje. Ujęcia do klipu zrealizowane zostały w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, podkreślając nierozerwalną więź RTS-u z "Miastem Włókniarzy".

Do sprzedaży w oficjalnym sklepie klubowym trafią koszulki w kolorze czerwonym. Dla kibiców zainteresowanych ich nabyciem uruchomiony został specjalny system rezerwacyjny (pre-order) umożliwiający złożenie z wyprzedzeniem (i gwarancją otrzymania) zamówienia na koszulkę w trzech wersjach (kliknij w wybraną opcję): bez numeru i nazwiska (w cenie 169 zł), z nazwiskiem Robak i numerem 9 (189 zł) oraz z wybranym napisem i numerem (189 zł). Zachęcamy do rezerwowania koszulek już dziś za pośrednictwem sklepu internetowego Widzewa (https://sklep.widzew.com/). Ich odbiór możliwy będzie wkrótce po pierwszym meczu domowym. O szczegółach informować będziemy za pośrednictwem oficjalnej strony i mediów społecznościowych Widzewa.