Aktualności - Biznes

Widzew został członkiem ŁIPH

W związku z przyjętą strategią poszerzenia kontaktów biznesowych, Widzew nawiązuje kontakty z instytucjami skupiającymi przedsiębiorców z regionu łódzkiego. Klub został członkiem Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Widzew od dawna był kojarzony z silnym biznesem skupionym wokół klubu. Prekursorem biznesowego podejścia był prezes Ludwik Sobolewski, który w trudnych czasach doskonale dawał sobie radę z pozyskaniem pieniędzy bez oglądania się na ograniczenia, które nakładał system.

Cel klubu to budowa silnych fundamentów biznesowych na wielu płaszczyznach. Idealną platformą do tego typu działań jest Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa, która doskonale sprawdza się jako pośrednik w relacjach B2B (business to business).

- Łódzki biznes powinien wspierać zarówno rozwój firm, jak i całego regionu. Wiele miast potrafi stworzyć wartościowe środowisko, w którym rozwijają się lokalne przedsięwzięcia. Często podkreślamy, że „Serce Łodzi bije właśnie tu”, czyli na Widzewie i z takim przesłaniem wchodzimy do takiej organizacji jak ŁIPH - podkreśla Tomasz Jędraszczyk, wiceprezes Widzewa. - Rdzennie łódzki, znany od pokoleń klub, chce być bliżej wszystkich, którym interes naszego miasta jest bliski. Wierzymy, że wspólne działanie doda wartości każdemu z zrzeszonych członków izby.

Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa od 29 lat jest platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i kontaktów między przedsiębiorcami. Jest największą organizacja samorządu gospodarczego, skupiającą ponad 400 podmiotów z Łodzi i regionu - i wciąż systematycznie zwiększa liczbę firm członkowskich. Największą grupę stanowią firmy z branży modowej i budowlanej, i szeroko rozumianych usług B2B, sporą grupę członków stanowią producenci i eksporterzy z różnych branż. 85 procent to firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Troska o przedsiębiorców to główna misja Izby - rozumiana jako wspieranie rozwoju firm, ułatwianie rozwoju eksportu, agregowanie powiązań gospodarczych oraz dostarczanie menedżerom wiedzy i kompetencji, niezbędnych przy prowadzeniu biznesu. Izba to też szeroki wachlarz usług okołobiznesowych, a także katalizator kontaktów pomiędzy przedsiębiorcą a władzami samorządowymi i administracją państwową. ŁIPH od wielu lat stara się być blisko przedsiębiorców z regionu, dlatego posiada też oddziały: w Zgierzu, Aleksandrowie Łódzkim, Pabianicach i Koluszkach.