Aktualności - Biznes

Widzew nominowany do Nagród Biznesu Sportowego za rok 2019

Sportowy Wizerunek, Obiekt Sportowy i Social Media to kategorie, w których o prestiżowe wyróżnienia w branży marketingu sportowego powalczą widzewskie kandydatury.

Nagrody Biznesu Sportowego Demes promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu, wyróżniając również tych, którzy przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem i biznesem. Wśród propozycji sportowców, firm, instytucji i wydarzeń zgłoszonych w ramach szesnastu kategorii z pogranicza sportu, biznesu i odpowiedzialności społecznej znalazły się trzy kandydatury związane z Widzewem.

Zwycięzcą w kategorii Sportowy Wizerunek zostać może kapitan czerwono-biało-czerwonych Marcin Robak. Doświadczony napastnik potwierdził w minionym roku, że wzorem i liderem potrafi być nie tylko na boisku, ale również poza nim. Po tym jak pomógł utrzymać się w ekstraklasie Śląskowi Wrocław, zostając najskuteczniejszym Polakiem najwyższej klasy rozgrywkowej w całym sezonie 2018/2019, wrócił do Widzewa, by z nim walczyć o powrót do piłkarskiej elity. Zagrał w każdym meczu łodzian w bieżących rozgrywkach, od deski do deski, będąc w tym czasie najskuteczniejszym strzelcem II ligi. Robak aktywnie uczestniczy w wielu wydarzeniach charytatywnych, zachęcając również innych do pomocy i samemu inicjując konkretne działania. Jest nie tylko idolem tysięcy kibiców Widzewa, ale też wzorowym mężem i ojcem.

Widzew Łódź SA nominowany został w kategorii Social Media. Aktywny w niemal wszystkich dostępnych kanałach komunikacji klub stale poszerza bazę fanów, obserwujących czy subskrybentów, dostarczając im unikatowe treści związane z funkcjonowaniem klubu i pierwszej drużyny. Dzięki temu kibice mogą aktywnie uczestniczyć w codziennym życiu Widzewa, zacieśniając jednocześnie więzi społeczne z innymi fanami klubu, również tymi poznanymi on-line.

W kategorii Obiekt Sportowy szansę na zwycięstwo ma z kolei stadion Widzewa. Obiekt zlokalizowany przy al. Piłsudskiego 138 tętni życiem przez cały rok, a o znakomitej atmosferze na nim panującej w 2019 usłyszała już nie tylko piłkarska Polska, ale też cały świat. Wszystko za sprawą organizacji w Sercu Łodzi najważniejszych meczów Mistrzostw Świata FIFA do lat 20. Co więcej, w minionych miesiącach stadion Widzewa został uznany za Turystyczną Ikonę Łodzi. Nagroda ta potwierdza, że Serce Łodzi dysponuje walorami inne niż tylko sportowe. Nie może to dziwić w sytuacji, gdy Piłsudskiego 138 regularnie odwiedzają wycieczki gości w różnym wieku, którzy z wypiekami na twarzy wysłuchują opowieści o wyjątkowej klubowej historii, odwiedzając jednocześnie niedostępne na co dzień zakamarki pięknego stadionu, będącego domem Widzewa i jego kibiców, którzy pochwalić mogą się rekordem Polski w liczbie kupionych karnetów ligowych.

Pełną listę kategorii i nominacji Nagrody Biznesu Sportowego Demes za rok 2019 znaleźć można na stronie organizatora (LINK).

24 stycznia ogłoszona zostanie lista finalistów w każdej z kategorii. Laureatów poznamy podczas XVI Gali Sportu i Biznesu, która odbędzie się 18 marca 2020 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. Czy będzie wśród nich Widzew?