Aktualności - Biznes

Widzew Łódź rozpoczyna współpracę z MPK-Łódź

Widzew Łódź i MPK-Łódź podpisały umowę o współpracy, zakładającą m.in. obecność spotów reklamowych łódzkiego Klubu w pojazdach komunikacji miejskiej. Strony planują również wspólne akcje CSR-owe w zakresie przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska i zmianom klimatu.

MPK-Łódź to przedsiębiorstwo od wielu lat będące nieodłącznym elementem tożsamości miasta. Środkami komunikacji miejskiej łodzianie codziennie jeżdżą do pracy, szkoły, na spotkania z rodziną i przyjaciółmi, a także na mecze Widzewa, które regularnie przyciągają na stadion przy al. Piłsudskiego tysiące kibiców nie tylko z Łodzi, ale także z całego województwa i kraju.

W najbliższym czasie w pojazdach komunikacji miejskiej będą prowadzone intensywne działania marketingowe Widzewa Łódź. Spoty i grafiki promocyjne będą obecne na monitorach LCD znajdujących się wewnątrz pojazdów MPK, w biletomatach oraz na stronie internetowej MPK. Zgodnie z podpisaną umową, materiały reklamowe MPK będą z kolei widoczne na stadionie przy. al. Piłsudskiego, na bandach okalających boisko oraz w mediach społecznościowych Klubu. Do końca sezonu 2021/2022 MPK-Łódź może również posługiwać się tytułem Partnera Widzewa Łódź.

Współpraca między stronami nie ogranicza się jednak tylko do działań marketingowych. Klub i MPK planują również wspólne akcje CSR-owe w zakresie przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska i zmianom klimatu.

- Mamy nadzieję, że podpisana umowa przyniesie również konkretne korzyści dla podróżujących pojazdami kibiców Widzewa Łódź. Chodzi np. o zwiększenie częstotliwości kursów pojazdów MPK w okolice stadionu w dni meczowe. Oczywiście ostateczna decyzja w tych sprawach należy do ZDiT-u, ale umowa o współpracy z MPK to ku temu pierwszy krok - mówi Mateusz Dróżdż, prezes Widzew Łódź SA.

- Współpraca ta przyniesie korzyści dla obu stron. Pasażerowie dowiedzą się z naszych nośników o wydarzeniach organizowanych przez Klub, a my podczas imprez sportowych będziemy mogli zachęcać kibiców do korzystania z komunikacji miejskiej i informować o naszych akcjach - dodaje Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź.

Pierwsza odsłona kampanii promocyjnej Widzewa Łódź w pojazdach MPK będzie miała miejsce już w lutym.