Aktualności - Biznes

Veolia sponsorem Widzewskiej Choinki

Veolia Energia Łódź SA została sponsorem Widzewskiej Choinki, czyli tradycyjnego świątecznego eventu organizowanego przez Klub.

W czwartek 2 grudnia o godz. 18:00, przed meczem 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, obok budynku klubowego stadionu przy al. Piłsudskiego 138 już po raz piąty zabłyśnie Widzewska Choinka - świąteczne drzewko w czerwono-biało-czerwonych barwach. Tego wieczora na kibiców czekają liczne niespodzianki w świątecznej atmosferze, a patronat nad imprezą objęła firma Veolia Energia Łódź - przedsiębiorstwo energetyczne, które zapewnia ciepło w łódzkich domach. Lampki na choince zapalą jednocześnie właściciel Widzew Łódź Tomasz Stamirowski, a także Adrian Sienicki - członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju Veolia Energia Łódź.

W ramach współpracy, logo spółki Veolia Energia Łódź będzie eksponowane podczas odpalenia Widzewskiej Choinki, w kanałach komunikacyjnych Klubu, a w trakcie imprezy dzieci będą mogły wygrać gadżety z logiem przedsiębiorstwa. - Veolia Energia Łódź to uznana marka w regionie i cieszymy się, że wspiera nas przy okazji imprezy integrującej całe widzewskie środowisko. To dla nas ważne, że Widzew Łódź postrzegany jest przez otoczenie biznesowe nie tylko przez pryzmat wydarzeń sportowych, ale i społecznych, bo taki właśnie charakter ma Widzewska Choinka - mówi Michał Rydz, wiceprezes Widzewa Łódź.

- Veolia Energia Łódź, będąc głównym producentem i dostawcą ciepła systemowego dla naszego miasta, angażuje się również w projekty na rzecz społeczności lokalnych. Tak też jest w obszarze inicjatyw sportowych i im towarzyszących. Widzewska Choinka to wydarzenie, które w sposób szczególny wpisuje się w krajobraz dzielnicy i świąteczną tradycję Klubu Widzew Łódź. Jestem przekonany, że ta magiczna, rozświetlona w barwach klubowych Choinka doda energii całej widzewskiej społeczności, aby mogła świętować kolejne sukcesy, nie tylko sportowe - dodaje Adrian Sienicki, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju Veolia Energia Łódź.

Veolia Energia Łódź jest jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, którego podstawową działalnością jest wytwarzanie ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji oraz zarządzanie siecią ciepłowniczą. Firma kontynuuje blisko 115-letnią historię łódzkiej energetyki, będąc uznanym partnerem miasta i wpisując się w rozwój jego infrastruktury. Spółka, realizując założenia polityki zrównoważonego rozwoju grupy, tworzy i wdraża innowacyjne rozwiązania efektywne energetycznie, optymalne dla środowiska i społeczności lokalnych. Veolia Energia Łódź mając na uwadze wyzwania środowiskowe, jakie są stawiane przed sektorem energetycznym, realizuje strategię dekarbonizacji łódzkiego systemu ciepłowniczego na drodze transformacji ekologicznej.

Veolia dostarcza ciepło systemowe dla około 60 proc. łódzkich odbiorców. Zaopatruje  w ciepło największe inwestycje w mieście, w tym zakłady przemysłowe, instytucje użyteczności publicznej, centra handlowe i usługowe. Więcej informacji o działalności firmy znaleźć można na stronie www.energiadlalodzi.pl.