Aktualności - Biznes

Safety First zwycięzcą I Wakacyjnego Pucharu Murapolu

W sobotę 29 czerwca na boisku w Jaworzu k. Bielska-Białej spotkało się 16 firmowych zespołów piłkarskich, które rywalizowały o trofeum I Wakacyjnego Pucharu Murapolu.

Po emocjonujących rozgrywkach na najwyższym stopniu podium uplasowała się drużyna Safety First, kolejne miejsca przypadły Rekord SI oraz Piłkarskiej Reprezentacji Dziennikarzy. Ponadto do dwóch zawodników ze zwycięskiej drużyny Safety First trafiły tytuły Najlepszy Strzelec - Jakub Raszka oraz Najlepszy Zawodnik - Kamil Jonkisz, a Najlepszym Bramkarzem I Wakacyjnego Pucharu Murapolu został Włodzimierz Lisiewicz z Piłkarskiej Reprezentacji Dziennikarzy.  

Grupa Murapol po raz kolejny zorganizowała turniej sportowy, po I Noworocznym Pucharze Murapolu przyszedł czas na rozgrywki w letniej aurze, czyli I Wakacyjny Puchar Murapolu, w którym zmierzyło się 16 drużyn. Swoje reprezentacje do udziału w rozgrywkach wystawiły: Urząd Miejski Bielsko-Biała, amatorska reprezentacja klubu Ruch Chorzów, Electropoli Poland, Piłkarska Reprezentacja Dziennikarzy, Future Processing, amatorska reprezentacja klubu Widzew Łódź, TI Fluid Systems, Cross-Bud, TS Orły Bielska, Kompania Piwowarska, Postęp Zabrze, Safety First, Doma Facility Management, Rekord SI oraz Reprezentacja Artystów Polskich. Gospodarzy reprezentowała drużyna Murapol Football Team.

- Kiedy z końcem ubiegłego roku w Murapolu powstały dwie drużyny piłkarskie Murapol Football Team, wiedzieliśmy, że nie można zmarnować takiego potencjału i zaangażowania, dlatego też 2019 rok rozpoczęliśmy w sportowym duchu rozgrywając z zaprzyjaźnionymi drużynami I Noworoczny Puchar Murapolu. Także nasze CSR-owe zaangażowanie w dużej mierze skupia się na sporcie - wspieramy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów - mamy więc częste okazje, by obserwować pozytywne emocje towarzyszące tego typu wydarzeniom. To był kolejny powód, dla którego podjęliśmy się organizacji Wakacyjnego Pucharu Murapolu. Impreza stanowiła doskonały pretekst do spotkania się z partnerami biznesowymi na mniej formalnym gruncie, a także była zaproszeniem do aktywnego spędzenia czasu. Dziękujemy drużynom za rywalizację fair play, a kibicom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery
i dopingowanie zawodnikom -
mówi Nikodem Iskra, prezes Murapol SA.

Zgłoszone do udziału w pucharze zespoły zostały podzielone na cztery grupy, rozgrywki eliminacyjne odbyły się według systemu "każdy z każdym" w poszczególnych grupach, a następnie w systemie pucharowym. Do fazy finałowej przeszły drużyny: Electropoli Poland, Record SI, Piłkarska Reprezentacja Dziennikarzy, TS Orły Bielska, Cross-Bud, Widzew Łódź, Safety First i Ruch Chorzów. Ostatecznie I Wakacyjny Puchar Murapolu trafił do drużyny Safety First, zaś kolejne miejsca na podium zajęły: Rekord SI z drugą lokatą oraz Piłkarska Reprezentacja Dziennikarzy na najniższym stopniu podium.

Oprócz najlepszych drużyn wyłonieni zostali Najlepszy Strzelec - Jakub Raszka z Safety First z dziewięcioma golami na koncie, Najlepszy Zawodnik - Kamil Jonkisz również z drużyny Safety First, natomiast Najlepszym Bramkarzem I Wakacyjnego Pucharu Murapolu został Włodzimierz Lisiewicz reprezentujący Piłkarską Reprezentację Dziennikarzy.

Choć I Wakacyjny Turniej Murapolu przeszedł już do historii, pozytywna energia, jaka towarzyszyła rozgrywkom na stadionie w Jaworzu z pewnością na długo pozostanie w pamięci zarówno uczestników, jak i kibiców.

____________________

Grupa Murapol jest holdingiem od 18 lat działającym w obszarze wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. W swojej dotychczasowej działalności Murapol zrealizował ok. 100 inwestycji, w których powstało ok. 10 tys. lokali zamieszkałych przez 30 tys. osób. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w 15 miastach w Polsce, w 2 kolejnych Murapol nabył działki i przygotowuje projekty deweloperskie. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 r. Grupa sprzedała 939 mieszkań wobec 926 w analogicznym okresie minionego roku. W całym 2018 roku mieszkania Grupy nabyło 3 560 osób, wobec 3 605 rok wcześniej i 3 042 w 2016 r. Grupa Murapol, poza umacnianiem pozycji jednej z wiodących firm deweloperskich, kładzie nacisk na działalność pozabiznesową. Firma angażuje się w inicjatywy promujące sport zarówno profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży, co zostało dostrzeżone przez kapitułę konkursu Responsible Business Awards, która przyznała firmie nagrodę w kategorii Mecenas Sportu 2017. Grupa Murapol została doceniona również za swoją działalność deweloperską w obszarze zielonego budownictwa, otrzymując nagrodę Leading Green Building Development w konkursie CIJ Awards 2017.