Aktualności - Biznes

Rekordowe zainteresowanie meczem Widzew - Ruch

Sobotnia rywalizacja byłych mistrzów Polski przyciągnęła niemal komplet publiczności na stadion przy al. Piłsudskiego 138, a jeszcze więcej przed monitory, gdzie dostępna była transmisja prowadzona przez WidzewTV.

Z trybun Serca Łodzi mecz 32. kolejki rozgrywek II ligi pomiędzy Widzewem a Ruchem Chorzów obejrzało dokładnie 17 839 osób, czyli 99 (!) procent zapełnienia stadionu. Warto przypomnieć, że przed meczem próżno było szukać biletów w kasach, a prawie pięćset wejściówek, które trafiły w piątek w samo południe do sprzedaży ze zwolnionych przez posiadaczy karnetów miejsc, znalazło swoich nabywców w niecałe trzy minuty! W sumie rozeszło się trzy tysiące biletów na zwolnione miejsca, przy czym większość na podstawie przekazanych przez osoby zwalniające kodów.

To jednak nie koniec znakomitych wyników dotyczących zainteresowania meczem tych dwóch niezwykle utytułowanych klubów. W szczytowym momencie realizowanej przez WidzewTV transmisji, jednocześnie na żywo relacja oglądana była na 22 500 urządzeniach, choć można śmiało założyć, że osób oglądających w tym czasie było znacznie więcej, bo kibice Widzewa i Ruchu chętnie przeżywają emocje sportowe w większym gronie, z rodziną i przyjaciółmi. Gdyby zsumować liczbę kibiców na stadionie i tych śledzących na żywo bezpłatną (jej koszty pokryli zawodnicy pierwszej drużyny Widzewa) transmisję w WidzewTV, fani obu zespołów wypełniliby stadiony Liverpoolu FC czy Juventusu Turyn, których pojemność przekracza 40 tysięcy osób.

Mało tego! Zainteresowanie meczem Widzewa z Ruchem nie słabnie, a po niespełna 20 godzinach od jego zakończenia licznik odsłon pokazuje już ponad 116 tysięcy. Z kolei ponad 13 tysięcy odsłon ma każda z bramek zdobytych w sobotę przez widzewiaków. Ponad 6 tysięcy razy obejrzane zostało już studio pomeczowe, a prawie 5 tysięcy odsłon zanotowała konferencja prasowa z udziałem obu trenerów.

To potwierdza, że materiały klubowej telewizji cieszą się olbrzymim i wciąż rosnącym zainteresowaniem, a mecz przyjaźni z Ruchem, mimo trwającej w najlepsze majówki, potrafił oderwać od odpoczynku kilkadziesiąt tysięcy osób spragnionych niepowtarzalnych emocji sportowych w wyjątkowej atmosferze i oprawie, również technicznej. A już w środę 8 maja widzewiacy zmierzą się u siebie w kluczowym dla losów awansu do pierwszej ligi meczu z Olimpią Grudziądz. Ekipa WidzewTV oczywiście już szykuje się do tego wydarzenia.