Pierwszy milion Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy!

W ramach niesamowitej, oddolnej inicjatywy kibicowskiej zebrany został już okrągły milion złotych. Dziś środki z WOWP-u stanowią ważne wsparcie klubu i pomagają tworzyć podwaliny silnej Akademii.

Wszystko zaczęło się w 2013 roku. - Widzew był wówczas w upadłości układowej i padł pomysł, by odciążyć budżet klubu, finansując część wydatków niezbędnych do jego działalności. Jak wiemy, nic z tego nie wyszło, Klub upadł, ale na szczęście poprzedni właściciel nie był zbytnio zainteresowany wsparciem ze strony kibiców, więc znaczna część zebranej gotówki została zachowana, co przydało się w 2015 roku, gdy powstała Reaktywacja. Dziś wiemy, że gdyby nie pieniądze z WOWP, byłoby na starcie o wiele trudniej - przypominają genezę zorganizowanej przez kibiców Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców "Tylko Widzew", kierującego w imieniu fanów akcją.

Ważnym momentem w historii WOWP był rok 2017, w którym ta doskonale już wówczas znana marka kibicowskiej pomocy stała się oficjalnie sponsorem strategicznym Akademii Widzewa. Od tego czasu jest kluczowym partnerem kuźni widzewskich talentów. Pieniądze przekazywane na jej funkcjonowanie za pośrednictwem WOWP przeznaczone są w głównej mierze na opłaty związane z wynajęciem obiektów sportowych oraz na transport zawodników, ale także na opłaty za bursę i wyżywienie, ubezpieczenie zawodników czy zakup sprzętu sportowego.

W ostatnich miesiącach zarządzające całą inicjatywą OSK "Tylko Widzew" obserwuje rosnące zainteresowanie akcją WOWP, przejawiające się wzrostem liczby wpłat oraz powiększeniem Klubu "1910" (czyli grupy osób regularnie wpłacających określone kwoty). Przekłada się to na zbierane miesięcznie kwoty. - Coraz większą popularność WOWP zawdzięczamy współpracy z klubem, w tym między innymi decyzjom dotyczącym pierwszeństwa wejścia dla członków Klubu "1910" na mecze w rundzie wiosennej i na derby. Chęć uczestnictwa w meczach przy ograniczeniach, a także przebicie się z przekazem do kibiców, którzy do tej pory mniej interesowali się akcją WOWP i losami Akademii lub nie słyszeli o WOWP wcześniej - to główne powody wzrostu zainteresowania WOWP - wyjaśniają przedstawiciele OSK "Tylko Widzew".

Dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Widzewskiej Pomocy Akademia Widzewa zapewnioną ma stabilną, umożliwiającą dalszy dynamiczny rozwój bazę. A wyzwań przed nią jest wiele, od dostarczania utalentowych zawodników pierwszej drużynie i stworzenia profesjonalnej siatki skautingowej po upowszechnianie sportu wśród najmłodszych. Wszystkie te procesy zostały już zapoczątkowane i dzięki zaangażowaniu między innymi właśnie kibiców współfinansujących Akademię poprzez WOWP, mają szansę dać w przyszłości wymierne efekty. Skorzysta na tym nie tylko klub, ale przede wszystkim cała widzewska społeczność. Ale to już melodia naszej wspólnej przyszłości…

Ten pierwszy milion to wielki sukces, ale też dopiero początek! Dziękujemy za wsparcie i gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanych w WOWP!