Aktualności - Biznes

PGE z Akademią Widzewa

PGE Polska Grupa Energetyczna w sezonie 2021/2022 nadal będzie wspierała Akademię Widzewa Łódź jako Partner Główny.

PGE rozpoczęła współpracę z Akademią Widzewa w styczniu 2017 roku, kiedy oficjalnie została partnerem widzewskiej kuźni talentów. Od tego czasu logo PGE było eksponowane m.in. w oficjalnych kanałach komunikacyjnych Widzewa Łódź, w mediach społecznościowych Klubu oraz na koszulkach młodzieżowych drużyn Widzewa Łódź. W sezonie 2021/2022 współpraca jest kontynuowana, a PGE pozostało partnerem głównym Akademii.

PGE od lat jest znanym i cenionym sponsorem sportu. W naszych działaniach łączymy strategię sponsoringu sportu z działalnością na rzecz lokalnych społeczności. Wspierane przez nas kluby i zawodnicy zdobywają najcenniejsze sportowe tytuły. Jednym z naszych priorytetów jest rozwój sportu dzieci i młodzieży, a Akademia Widzewa jest klubem oferującym wysoki poziom szkolenia dla swoich podopiecznych. Chcemy, aby młodzi adepci mogli rozwijać swoje pasje oraz mieli szanse na ciągły rozwój kariery sportowej - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, Akademia Widzewa to jeden z fundamentów, na którym chcemy opierać budowę silnego, profesjonalnego Klubu. Ostatnio wokół Akademii dzieje się dużo dobrego: rezerwy Widzewa z graczami młodzieżowymi wywalczyły awans do IV ligi, zespół U17 zagra w przyszłym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów, a kolejni wychowankowie Akademii, m.in. Mateusz Malec, Dawid Owczarek i Mateusz Ludwikowski, są włączani do kadry pierwszego zespołu rywalizującego w Fortuna 1 Lidze. Pokazuje to, że praca wykonywana w Akademii przynosi efekty, ale nie zapominamy, że sukcesy te nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie zaufanych, sprawdzonych partnerów. Liczymy, że wspólnie z PGE w nadchodzących rozgrywkach będziemy cieszyć się z kolejnych osiągnięć naszej uzdolnionej młodzieży - mówi Michał Rydz, wiceprezes Widzewa Łódź.

W sezonie 2021/2022 w Akademii Widzewa szkolić się będzie 160 młodych adeptów piłki nożnej w kilku kategoriach wiekowych, począwszy od zespołu U12.

PGE od wielu lat wspiera rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży poprzez sponsoring 14 klubów sportowych w całej Polsce, w których działają sekcje dziecięce i młodzieżowe, stanowiące zaplecze sportowe dla drużyn seniorskich. Grupa PGE sponsoruje drużyny juniorskie takich klubów, jak PGE Spójnia Stargard, PGE Turów Zgorzelec, Młode Żubry Białystok, Akademia GKS Bełchatów, PGE Skra Bełchatów, KS Łomża, Akademia Widzewa Łódź, Stal Stalowa Wola, MKS Avia Świdnik, FC Lesznowola, MKS Lublin, TS Legionovia, PGE FKS Stal Mielec czy Gwardia Opole.