Owocowa Zjazdowa w służbie zdrowia młodych widzewiaków

Dzięki zapoczątkowanej w 2020 roku współpracy Akademii Widzewa z Łódzkim Rynkiem Hurtowym Zjazdowa S.A. piłkarze widzewskiej kuźni talentów otrzymują regularne dostawy świeżych owoców.

Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A. dostarcza zawodnikom Akademii Widzewa świeże, pożywne owoce, które stanowią ważny i niezbędny element ich diety. Dwa razy w tygodniu piłkarze drużyn młodzieżowych czerwono-biało-czerwonych otrzymują zapas jabłek i bananów - łącznie około 700 sztuk owoców tygodniowo. Od grupy U16 zawodnicy otrzymują owoce w trakcie mikrocyklu treningowego, a wszystkie zespoły młodzieżowe Akademii Widzewa korzystają z nich także po meczach.

ŚWIEŻOŚĆ WAŻNA NIE TYLKO NA BOISKU [SPRAWDŹ]

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Ma ona dla nas znaczenie na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim możemy dostarczyć piłkarzom, od razu po wysiłku, w tak zwanym oknie węglowodanowym, czyli do pół godziny po treningu czy meczu, pierwszy wartościowy posiłek. Co jednak równie ważne, dzięki wsparciu Rynku Zjazdowa, nie tylko zawodnicy mogą liczyć na uzupełnianie w organizmie niezbędnych mikroelementów, ale również łatwiej zwiększać nam ich świadomość w kwestiach związanych ze zdrowym odżywianiem i znaczeniem diety w życiu sportowców - zaznacza Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.

ZDROWE ODŻYWIANIE ŹRÓDŁEM LEPSZEJ WYTRZYMAŁOŚCI [WIĘCEJ]

Pomysł wsparcia widzewskiej młodzieży również w aspekcie psychologicznym bardzo spodobał się przedstawicielom Łódzkiego Rynku Hurtowego Zjazdowa S.A. - Już na początku rozmowy z dyrektorem Szymańskim wiedzieliśmy, że dzięki jego pomysłowi nasza współpraca może dać więcej niż tylko wsparcie zdrowego rozwoju młodych widzewskich organizmów. Maciej Szymański zwrócił też uwagę między innymi na aspekt socjalizacyjny wspólnego spożywania posiłku po treningu czy meczu, jako czynności, która pomaga też odciągać młodzież od wszechobecnych urządzeń elektronicznych często zastępujących bezpośrednie relacje międzyludzkie - zaznaczył reprezentujący firmę Jakub Głodowski.

OWOCE I WARZYWA BRONIĄ SPORTOWCÓW W WALCE Z KORONAWIRUSEM [CZYTAJ TEŻ]

Dzięki współpracy Akademii Widzewa z Łódzkim Rynkiem Hurtowym Zjazdowa S.A. młodzi widzewiacy mają jeszcze lepsze warunki rozwoju również w aspekcie żywieniowo-dietetycznym, czyli jednym z najważniejszych w życiu sportowca, obok samej pracy treningowej. W związku z tym sama gwarancja dostarczenia produktów bardzo dobrej jakości i ich dostępność dla młodych sportowców to tak naprawdę tylko wybrane z wielu korzyści, jakie płyną z zainteresowania firmy losami młodych widzewiaków.

Więcej o Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa SA dowiedzieć można się na stronie: https://www.zjazdowa.com.pl/pl/.

Zapraszamy również na program "Młodzieżówka" w radiu Widzew.FM, w całości poświęcony Akademii Widzewa. Premiera najnowszego odcinka wyemitowana na żywo zostanie już w środę 10 lutego o godzinie 11:00. Audycję wysłuchać będzie można również w paśmie powtórkowym o 18:00 i 22:00. Wkrótce program dostępny będzie również w archiwum klubowego radia w serwisie Spotify, na stronie widzew.fm i w aplikacji mobilnej Widzewa Łódź.