Aktualności - Biznes

Nowe firmy w WKB, dotychczasowi partnerzy przedłużają współpracę

To kolejne dobre wiadomości z otoczenia biznesowego Klubu w ostatnich tygodniach. Do Widzewskiego Klubu Biznesu dołączyły właśnie firmy Amcor, KSRC i Compact-Projekt. Z Widzewem Łódź pozostali także dwaj partnerzy - Cosinus i Salvum.

Zgodnie z zapowiedziami z początku sezonu, Widzew Łódź - równolegle z budową silnej drużyny - skupia się na tworzeniu wokół Klubu grona partnerów biznesowych, których wsparcie jest niezbędne zarówno w bieżącym funkcjonowaniu Widzewa Łódź, jak i realizacji długoterminowej strategii jego rozwoju. W ostatnim czasie poinformowano m.in. o nowym sponsorze oficjalnym Akademii Widzewa, którym została firma Deante oraz pozyskaniu sponsora meczu z Zagłębiem Sosnowiec - firmie SJSI.

Kolejną dobrą wiadomością jest dołączenie trzech nowych firm do Widzewskiego Klubu Biznesu. Pierwszą z nich jest Amcor Flexibles Reflex Sp. z o.o. wchodząca w skład grupy Amcor - globalnego przedsiębiorstwa z branży opakowaniowej. Na całym świecie firma zatrudnia ponad 46 tys. pracowników w ponad 225 zakładach. W Łodzi Amcor Flexibles Reflex mieści się przy ulicy Nowy Józefów na Retkini, zatrudnia ponad 450 osób i specjalizuje się w produkcji w dwóch technologiach - rotograwiury i druku fleksograficznego. Jej klientami są międzynarodowe koncerny, głównie z branży spożywczej. Więcej o działalności grupy Amcor znaleźć można na stronie https://www.amcor.com/.

Drugim nowym członkiem WKB została firma KSRC Budownictwo, specjalizująca się w branży budowlanej. Jej działalność obejmuje zarówno projekty budowlane, jak i remontowe. Działa na terenie całego kraju, realizując wszelkie projekty pod nadzorem najlepszych specjalistów. Firma współpracuje z doświadczonymi architektami i projektantami, co daje klientom gwarancję najwyższej jakości usług od planowania realizacji do zakończenia prac. Szczegółowe informacje o KSRC Budownictwo znaleźć można na stronie https://ksrc-budownictwo.pl/.

W Widzewskim Klubie Biznesu znalazła się również firma Compact-Project, która specjalizuje się w obsłudze operatorów telefonii cyfrowej i transmisji danych w zakresie projektowania i budowy stacji bazowych. Posiadając doświadczoną kadrę projektantów i menadżerów z zakresu budownictwa, firma wykonuje kompleksową dokumentację dla inwestycji budownictwa ogólnego i przemysłowego, prowadzi całościową obsługę realizacji inwestycji, wykonuje opinie, ekspertyzy i orzeczenia o stanie technicznym obiektów budowlanych. Szczegóły dotyczące działalności firmy znaleźć można na stronie http://www.compact-project.pl/o-firmie.

- Funkcjonowanie w ramach Widzewskiego Klubu Biznesu daje wszystkim przedsiębiorstwom, bez względu na skalę prowadzenia działalności czy liczbę zatrudnionych pracowników, wiele korzyści. Pozwala zwiększyć rozpoznawalność marki wśród kibiców, wypromować swoje usługi i produkty, jak również daje możliwość nawiązywania nowych kontaktów. Wielu właścicieli firm skupionych w WKB jest jednocześnie kibicami Widzewa Łódź, więc ma to dla nich również znaczenie osobiste - mówi Michał Rydz, wiceprezes Widzew Łódź SA.

Z punktu widzenia Klubu istotne jest również to, że współpracę przedłużają dotychczasowi sponsorzy. W sezonie 2021/2022 w roli partnerów Widzewa Łódź pozostały firmy Salvum i Cosinus, które wspierają Klub już od dłuższego czasu.

Bezpłatne licea i szkoły policealne Cosinus to największa sieć szkół głównie dla dorosłych, mogąca równocześnie pochwalić się najwyższymi wynikami egzaminów zewnętrznych. Szkoła prowadzi edukację dla dorosłych w ramach liceum oraz szkół policealnych, a nauka w nich jest bezpłatna. W Łodzi działa również szkoła dla młodzieży - Cosinus Young 15+, w której skład wchodzi szkoła branżowa, liceum i technikum. Ze szczegółową ofertą szkół prowadzonych przez Cosinus zapoznać się można pod adresem https://www.cosinus.pl/.

Salvum Odszkodowania jest liderem branży odkupu zaniżonych odszkodowań komunikacyjnych. Dzięki pomocy specjalistów każdy uczestnik stłuczki lub wypadku drogowego może bez żadnych zobowiązań sprawdzić, czy wypłacone odszkodowanie nie zostało zaniżone. Salvum oferuje usługi w zakresie odkupu, a także reprezentowania klientów w sądzie. Oferta obejmuje ponadto szkody majątkowe, osobowe, rolnicze i inne. Informacje o działalności firmy znaleźć można na stronie https://www.salvum.com.pl/.

- Dla nas jako zarządu, ale i dla całego Klubu decyzje o przedłużeniu umów przez dotychczasowych partnerów są wyrazem zaufania i dowodem na to, że obrana przez nas droga rozwoju Widzewa Łódź jest słuszna, a hasło #ZawszeW13 znajduje potwierdzenie również w rzeczywistych decyzjach biznesowych naszych partnerów - dodaje Michał Rydz.