Aktualności - Biznes

Mnóstwo emocji w II Turnieju Widzewskiego Klubu Biznesu

O kolejności na podium rozgrywek zadecydować musiały dwa konkursy rzutów karnych. Wcześniej w 20 meczach padły aż 54 bramki. Do domów wszyscy wracali jednak zwycięscy.

W II Turnieju Widzewskiego Klubu Biznesu wzięło udział osiem zespołów podzielonych na dwie grypy: A - El Serwis, Dell, Ruch Chorzów i Mercedes Auto Studio oraz B - Silver Catering, Widzew Łódź (pracownicy), Tomdruk i Toyota Auto Podlasie. Po dwie najlepsze drużyny awansowały po fazie grupowej do półfinałów, a pozostałe ekipy - również w systemie pucharowym - walczyły o miejsca 5.-8.

Najwięcej emocji wzbudziły decydujące mecze w strefie medalowej. Najpierw o trzecie miejsce walczyli gospodarze czyli Widzew Łódź, którzy mieli okazję zrewanżować się ekipie Silver Catering za minimalną porażkę w fazie grupowej (0:1). O tym, kto stanie na najniższym stopniu podium po remisie 1:1 zadecydować musiał konkurs rzutów karnych. Mimo zakładanych trzech kolejek "jedenastek", do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było aż siedem rund, a ostatnie słowo należało do Silver Catering, który wygrał 5:4.

W finale rozgrywek stanęły naprzeciw siebie El Serwis i Dell. Po upływnie regulaminowego czasu było 1:1, a w konkursie rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze El Serwis (3:1) i to oni sięgnęli po puchar, którego blisko byli już w pierwszej edycji turnieju. Wtedy jednak zadowolić musieli się srebrnymi krążkami.

- Ten turniej potwierdza, że w skupionym wokół Widzewa środowisku biznesowym panuje dobry klimat, a członków WKB łączy nie tylko klub, ale też coraz bardziej wzajemne sympatie i wspólna dobra zabawa - przyznał po zawodach przyglądający się im od początku Tomasz Jędraszczyk, wiceprezes Widzewa ds. marketingu i sprzedaży. Zadowolony z organizacji turnieju był również Jakub Kaczorowski, prezes klubu, który wręczył pamiątkowe medale wszystkim uczestnikom rozgrywek.

Dziękujemy uczestnikom za udział i wspólne emocje sportowe, a partnerom: Browarowi Holba, firmie Święcicki Zdrój oraz PH Milusi za bezcenne wsparcie.

GALERIA Z II TURNIEJU WIDZEWSKIEGO KLUBU BIZNESU (ZOBACZ)