Aktualności - Biznes

Mecz z GKS-em Tychy pod hasłem "Mam Pomysł na Startup"

"Mam Pomysł na Startup" - konkurs skierowany do twórców kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań zmieniających przyszłość i poprawiających jakość życia niezależnie od miejsca zamieszkania - jest sponsorem meczu 26. kolejki Fortuna 1 Ligi między Widzewem Łódź a GKS-em Tychy.

Konkurs "Mam Pomysł na Startup" ukierunkowany jest na innowacyjne projekty zarówno naukowe, technologiczne, jak i kreatywne oraz artystyczne we wczesnej fazie rozwoju. Jego ideą jest łączenie młodego biznesu różnych środowisk z potencjalnymi kontrahentami oraz inwestorami, a także tworzenie przestrzeni dla networkingu pomiędzy młodym i dojrzałym biznesem oraz szans na zdobycie kapitału na start lub rozwój firmy.

Najlepiej rokujące osoby i zespoły otrzymują dostęp do szkoleń, doradztwa, opieki mentorskiej ze strony doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli funduszy VC. Do konkursu można zgłaszać zarówno projekty zmieniające świat globalnie, jak i te mniejsze, wpisujące się w potrzeby lokalnego rynku. Partnerzy strategiczni programu to Google, Amazon, InCredibles Sebastiana Kulczyka, ABB, Allegro, ET Promo, Fundacja Life Nature, Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Łódzki.

Nabór do trwającej właśnie edycji konkursu trwa do 10 kwietnia 2022 r. na stronie www.startupy.lodz.pl. Do wcześniejszych edycji programu zgłoszono 1550 projektów. Ponad 800 projektów objętych zostało wsparciem, a ponad 350 zakończyło się założeniem firmy. 40 projektów zaprezentowanych zostało przed funduszami venture capital.

W trakcie spotkania z GKS-em Tychy materiały reklamowe dotyczące konkursu "Mam Pomysł na Startup" będą emitowane na bandach LED, telebimach stadionowych oraz w formie komunikatów spikera. Marka będzie promowana w oficjalnych klubowych mediach i social mediach Klubu z al. Piłsudskiego. Piłkarze Widzewa po rozgrzewce wyjdą na boisko w specjalnych koszulkach promujących konkurs i ustawią się w nich do drużynowego zdjęcia.