Aktualności - Biznes

Mamy kolejny karnetowy rekord Polski!

Widzew Łódź sprzedał ponad 16339 karnetów na nowy sezon. Dzięki temu już na pewno ustanowił szósty z rzędu rekord Polski w liczbie sprzedanych abonamentów, a wynik końcowy może być jeszcze lepszy.

Karnetowe szaleństwo rozpoczęło się w Widzewie przy okazji oddania do użytku nowego stadionu przy al. Piłsudskiego 138. Wcześniej mecze reaktywowanego klubu, który gościnnie występował na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, oglądać mogły zaledwie dwa tysiące fanów z uwagi na ograniczenia obiektu przy ul. Milionowej. O tym, że to zdecydowanie za mało, wiadomo było od początku. Pierwszy miesiąc użytkowania nowego obiektu pokazał jednak, że również liczący 18008 miejsc stadion Widzewa może nie wystarczyć, by pomieścić wszystkich zainteresowanych meczami czerwono-biało-czerwonych.

Na pierwszą rundę w #SerceŁodzi (wiosna sezonu 2016/2017), mimo że drużyna miała wówczas niewielkie szanse na awans, sprzedanych zostało 15310 karnetów. Przed startem kolejnego sezonu kibice zdecydowali się nabyć prawie 600 abonamentów więcej, a w marcu 2018 roku liczba sprzedanych karnetów pierwszy raz przekroczyła 16 tysięcy. Rozeszły się wówczas wszystkie dostępne miejsca. Dzięki staraniom klubu i niesłabnącemu zainteresowaniu przed kolejnymi rundami udało się wygospodarować kolejne miejsca, między innymi z uwagi na zmiany dotyczące stref VIP i skyboxów.

W konsekwencji, w marcu 2019 łącznie sprzedano 16339 karnetów, co było wówczas maksymalną możliwą liczbą (z uwagi na konieczność zachowania poza sprzedażą sektora gości i miejsc buforowych wokół) oraz już piątym z rzędu rekordem Polski ustanowionym przez kibiców Widzewa. Jeszcze więcej osób nabyło abonamenty na nadchodzący sezon 2019/2020. Ponad 15 tysięcy osób zdecydowało się przedłużyć karnety z poprzedniej rundy, mimo że drużynie nie udało się awansować wiosną do I ligi. To pokazuje jak silna jest więź kibiców z klubem. Pozostałe, dostępne w otwartej sprzedaży, miejsca rozeszły się zaś w zaledwie 30 minut w pierwszym dniu otwartej sprzedaży, pokazując, że zapotrzebowanie nadal przekracza możliwości obiektu przy Piłsudskiego 138.

Pobicie ostatniego rekordu możliwe było dzięki temu, że karnety fundowane, których koszt nabycia w tym roku w całości pokrył klub, zostały częściowo umieszczone w strefie buforowej. Oznacza to, że w przypadku meczu, podczas którego nie będzie potrzebne wydzielenie strefy buforowej, będzie ich do wykorzystania więcej, a w przypadku meczu podwyższonego ryzyka z koniecznością zachowania pełnego bufora, pozostanie ich mniej. Informujemy jednocześnie, że ostateczna liczba sprzedanych karnetów wzrośnie po zaksięgowaniu ostatnich zamówień indywidualnych i abonamentów vip sprzedawanych poza systemem elektronicznym.

W środę 31 lipca 2019 roku klub uruchomi listę rezerwacyjną na karnety na przyszły sezon dla osób, któe nie miały tyle szczęścia, żeby nabyć abonamenty na obecny sezon.

 

Dziękujemy, że jesteście z nami!

#ZMIASTAWŁÓKNIARZY #KARNETNAWIDZEW #KIBICEDUMĄWIDZEWA

 

Kolejne rekordy Polski sprzedanych karnetów:

marzec 2017 - 15310 karnetów

lipiec 2017 - 15903

marzec 2018 - 16224

lipiec 2018 - 16311

marzec 2019 - 16339

lipiec 2019 - ponad 16340