Świeże owoce ze Zjazdowej dla piłkarzy Akademii Widzewa

Młodzi piłkarze Widzewa wiosną będą mogli liczyć na świeże owoce i dodatkowe wsparcie edukacyjne w zakresie zdrowego odżywiania.

Akademia Widzewa nawiązała współpracę z Łódzkim Rynkiem Handlowym Zjazdowa SA. Na mocy zawartego porozumienia wszystkie grupy młodzieżowe Widzewa po meczach, a piłkarze będący w systemie szkolnym Akademii również po treningach, posilić będą mogli się dostarczonymi z rynku owocami.

Dzięki wsparciu ŁRH Zjazdowa młodzi widzewiacy regularnie otrzymywać będą - w najlepiej przyswajalnej formie - dawkę witamin niezbędną do prawidłowego rozwoju organizmu i utrzymania go w zdrowiu.

Będą też mieli szansę znacznie zwiększyć świadomość w zakresie zasad właściwego odżywiania. Współpraca klubu z firmą Zjazdowa uwzględnia bowiem również opracowanie artykułów i publikacji poświęconych zdrowemu żywieniu, reżimowi i procedurom treningowym czy odżywianiu w dniu meczu, w tym po wysiłku fizycznym.

- Odpowiednia dieta i przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania się są dzisiaj niemal równie ważne jak sam trening. Progresja obciążeń treningowych powoduje, że organizmy muszą być odpowiednio przygotowane do pracy, a właściwe żywienie bardzo w tym pomaga. Tym bardziej cieszymy się, że nasi piłkarze regularnie będą mieć dostęp do świeżych owoców - wyjaśnia Maciej Szymański, dyrektor Akademii Widzewa.

Łódzki Rynek Handlowy Zjazdowa SA współpracę z klubem z al. Piłsudskiego 138 nawiązał już pod koniec ubiegłego roku, dostarczając owoce na spotkanie świąteczne Akademii Widzewa. W 2020 roku młodzi adepci futbolu będą już mieli regularnie dostęp do produktów oferowanych przez nowego partnera.