Aktualności - Biznes

Kolejna wpłata od WOWP-u zasiliła Akademię Widzewa

Wielka Orkiestra Widzewskiej Pomocy to strategiczny sponsor Akademii Widzewa. W lipcu przez WOWP na rzecz struktur młodzieżowych Klubu została przekazana kwota 35 000 złotych.

WOWP - inicjatywa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców "Tylko Widzew" - polega na dobrowolnych wpłatach na konto WOWP, który następnie przekazuje te środki do Klubu. Projekt, który wydatnie pomógł w funkcjonowaniu Widzewa Łódź po reaktywacji, nadal się rozwija - do tej pory kibice uzbierali już ponad milion złotych.

Głównym beneficjentem wsparcia WOWP-u jest Akademia Widzewa, o czym mówił w niedawnym wydaniu programu #Piłsudskiego 138 wiceprezes Widzew Łódź SA Michał Rydz. - Kibice goszczą na frontach koszulek Akademii Widzewa już od dłuższego czasu. Taki sponsor strategiczny jest ważny podwójnie. Po pierwsze - jest to realny sponsor, który wspiera rozwój młodzieży w Akademii, wspiera rozwój szkolenia w Klubie i jest to jeden wymiar tej współpracy. Drugi to wymiar romantyczno-sentymentalny, bo każdy z nas może poczuć, że dokłada jakąś realną cegiełkę do rozwoju chłopaków, którzy przychodzą i zakochują się w Widzewie, a za kilka czy kilkanaście lat być może będą odgrywali tutaj, na tym stadionie, kluczową rolę. Jest to na pewno fenomen. WOWP to coś, o czym trzeba mówić głośno i mnie osobiście zależy na tym, żeby to był przykład dla nas jako zarządu, bo wzmacnianie Akademii będzie bardzo ważnym celem Widzewa - podkreślił.

Słowa Michała Rydza uzupełnił przedstawiciel OSK "Tylko Widzew" Marcin Lefik. - Trzeba pamiętać, że WOWP to nie tylko OSK. My - jako stowarzyszenie - nie bylibyśmy w stanie sami wygenerować tak wielkich pieniędzy. Ta inicjatywa to cała masa ludzi, niektórzy uczestniczą w przedsięwzięciu od 2013 roku, czyli od samego początku WOWP-u. OSK zajmuje się tylko zbieraniem wpłat i ich rozliczaniem, choć oczywiście robimy wszystko, by pieniędzy było jak najwięcej. - powiedział Lefik. - Jesteśmy też wyjątkowym sponsorem bardzo związanym emocjonalnie ze sponsorowanym przez nas klubem. Ponadto, jak łatwo policzyć, około 10% budżetu Akademii Widzewa stanowią pieniądze przekazywane bezpośrednio przez kibiców i to jest sponsorsko największy udział w rozwoju struktur młodzieżowych Klubu.

Kibice regularnie wspierający Widzew poprzez WOWP zrzeszeni są w klubie "1910" i jest ich na ten moment 745. Jeden z nich - Tomasz Pakulski - także gościł w programie u Marcina Tarocińskiego: - W WOWP-ie wszystko jest rozliczane bardzo przejrzyście. Czytelne wykresy pokazują, ile pieniędzy wpłynęło w danym miesiącu i na co zostały wydane. Ta uczciwość powoduje, że ludzie są przekonani do tego projektu, a ja sam od samego początku wspieram poprzez WOWP Akademię - powiedział. - Podoba mi się kilku młodych zawodników, choćby z drużyny rezerw, która awansowała do IV ligi. Jest w Akademii kilka dużych talentów, świadczą o tym nawet wyniki osiągane przez naszych młodych piłkarzy - podsumował wieloletni kibic Widzewa.

Przynależność do klubu "1910" to także pakiet dodatkowych korzyści dla kibiców, które były widoczne choćby podczas procesu sprzedaży karnetów na sezon 2021/2022. Więcej o Wielkiej Orkiestrze Widzewskiej Pomocy i klubie "1910" możecie przeczytać na stronie OSK "Tylko Widzew", a wydanie programu #Piłsudskiego 138 poświęcone właśnie tej inicjatywie znajdziecie w klubowej telewizji [OGLĄDAJ W WIDZEWTV].