Grupa Kapitałowa WEC od lat wspiera Widzew

Oficjalny sponsor klubu, Grupa WEC, był z nim już na długo przed reaktywacją w 2015 roku. Teraz należy do najważniejszych partnerów odradzającego się Widzewa.

Grupa Kapitałowa WEC wspiera czerwono-biało-czerwonych od wielu lat. Była z nimi jeszcze w czasach, gdy występowali w piłkarskiej ekstraklasie. Problemy Widzewa, które pojawiły się w 2015 roku i konieczność budowania klubu praktycznie od nowa, nie zniechęciły  zarządzających Grupą. Wręcz przeciwnie, tworzona przez pięć dynamicznie rozwijających się spółek Grupa WEC była jednym z pierwszych podmiotów biznesowych, który zdecydował się pomóc będącemu w potrzebie klubowi.

Co ważne, od 2015 roku Grupa WEC systematycznie zwiększa swoje zaangażowanie w klub. Podkreśla to długofalowość relacji i jej znaczenie w planach strategicznych obu podmiotów. Pokazuje również, że relacje partnerskie w tym przypadku znacznie wykraczają poza aspekt biznesowy i marketingowy,  a obopólne korzyści i wzajemna pomoc w rozwoju firmy i klubu są efektem bliskości i zaufania, jakimi darzą się Widzew i Grupa WEC. Przed kolejnymi sezonami odbudowy klubu mogliśmy z dumą informować o kontynuacji i zacieśnianiu współpracy z Grupą WEC. Tak było w 2016 (WIĘCEJ), 2017 (WIĘCEJ), 2018 (WIĘCEJ) i wreszcie w 2019 roku (WIĘCEJ).

Grupa WEC jako Sponsor Oficjalny Widzewa Łódź SA może liczyć na szereg korzyści, takich jak obecność na ściankach sponsorskich, banerach reklamowych, biletach, oficjalnych pismach oraz w mediach elektronicznych klubu. Wchodząca w jej skład Kancelaria Prawna Inkaso WEC SA wynajmuje ponadto jedną z lóż biznesowych na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. Logotyp firmy, który w przeszłości znajdował się na spodenkach stroju meczowego pierwszej drużyny Widzewa, obecnie eksponowany jest na tyle koszulki meczowej, pod numerem zawodnika.

- Rola Grupy WEC w odbudowie Widzewa jest bardzo ważna. Firma należy do naszych najbliższych partnerów, a jej rosnące zaangażowanie potwierdza, że w świecie sportu jest miejsce na poważne i trwałe relacje biznesowe oparte na czymś więcej niż tylko pieniądz i końcowy wynik sportowy. Budująca jest dla mnie wiara w sukces przedstawicieli Grupy WEC. Przyjemnie pracuje się z ludźmi, którzy nie skupiają się na deklaracjach, tylko na czynach - przyznała w lipcu 2019 prezes Martyna Pajączek. Grupa WEC to jeden z najważniejszych partnerów Widzewa, który wspiera klub również obecnie, mimo negatywnego oddziaływania na świat biznesu i sportu epidemii koronawirusa.

Początek działalności Grupy WEC sięga 1995 roku. Obecnie Grupę tworzy 5 dynamicznie rozwijających się spółek. Wiodącą jest notowana na parkiecie NewConnect GPW - Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A., która zalicza się do największych w kraju firm obsługujących rynek wierzytelności. Kancelaria Prawna WEC Sroczyński i Wspólnicy Sp.k. świadczy pełen zakres usług prawnych w obszarze prawa gospodarczego, procesowego oraz korporacyjnego. Grupę tworzy również spółka księgowo-audytorska - Kancelaria Biegłych Rewidentów WEC Witczak i Wspólnicy sp.k.  WEC Finanse  Sp. z o.o. specjalizuje się w faktoringu, czyli finansowaniu faktur wystawianych przez przedsiębiorców z odroczonym terminem płatności. Platforma internetowa www.gielda-dlugow.net  umożliwia z kolei publikowanie ofert sprzedaży wierzytelności zarówno B2B jak i B2C. Platforma posiada w swoich zasobach wierzytelności o łącznej wartości kilkuset milionów złotych, a z jej usług korzystają nie tylko małe firmy, ale również duże przedsiębiorstwa m.in. windykacyjne i pożyczkowe.

Szczegółową ofertę wszystkich spółek Grupy WEC (grupawec.pl) można poznać na następujących stronach:

Kancelaria Prawna - Inkaso WEC S.A. - www.kancelariawec.eu

WEC Finanse Sp. z o.o. - wecfinanse.pl

Kancelaria Prawna WEC Sroczyński i Wspólnicy Sp.k. - www.wec-law.pl

Kancelaria Biegłych Rewidentów WEC Witczak i Wspólnicy sp.k. - www.rewidenciwec.pl

E-wierzyciel PL Sp. z o.o. - www.gielda-dlugow.net

Pakiet ochronny dla firm (usługa której celem jest zapobieganie skutkom koronawirusa w biznesie) - ochronabiznesu.grupawec.pl/.