DPD Polska rozszerza współpracę z Widzewem Łódź

DPD Polska - lider polskiego rynku kurierskiego - kontynuuje współpracę z Widzewem Łódź, zajmując się m.in. obsługą sklepu internetowego oraz wszelkich przesyłek adresowanych przez Klub do kibiców.

Partnerstwo Widzewa Łódź i DPD Polska zostało nawiązane na początku 2018 r. Firma stała się nie tylko sponsorem Klubu, ale też jego partnerem logistycznym. W ramach tej drugiej funkcji zapewnia mu pełną obsługę kurierską, włącznie z dostarczaniem do odbiorców zamówień z oficjalnego sklepu Widzewa, a także karnetów oraz wszelkich niestandardowych przesyłek.

Dotychczas firma DPD Polska, jako partner Klubu, wynajmowała lożę biznesową na stadionie Widzewa, kupowała powierzchnie reklamowe oraz karnety dla pracowników firmy. Wraz z decyzją o przedłużeniu partnerstwa, współpraca została rozszerzona o nowy projekt afiliacyjny.

Dzięki zawarciu dodatkowej umowy, obejmującej wsparcie działań B2B, sponsor Widzewa pozyska nowych klientów, a Klub otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe od DPD Polska. - Nowoczesny marketing sportowy opiera się w głównej mierze na aktywizacji działań sponsorskich, budowaniu PR-u i wizerunku danej marki, ale na koniec dnia wyniki sprzedażowe są równie ważne dla wszystkich zainteresowanych stron. Dlatego bardzo szybko zdecydowaliśmy się na poszerzenie współpracy o zupełnie nowy program afiliacyjny. Wierzymy w to, że przyniesie on konkretne korzyści zarówno dla DPD Polska, jak i dla Klubu - mówi Michał Rydz, wiceprezes Widzew Łódź SA.

- Rozszerzenie umowy to dowód na to, że nasza współpraca z Widzewem Łódź układa się pomyślnie. Możliwość aktywnego wspierania zawodników tego legendarnego klubu daje nam dużą satysfakcję. To także okazja, by dotrzeć do szerokiego grona jego kibiców, a także otoczenia biznesowego. DPD Polska jako partner Widzewa proponuje współpracującym z nim firmom specjalne benefity, niezależnie od wielkości i rodzaju prowadzonej działalności. Dzięki tej wyjątkowej promocji możemy wesprzeć widzewską społeczność w tej nowej, niełatwej rzeczywistości - komentuje Łukasz Zembowicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Członek Zarządu DPD Polska.

DPD Polska to lider rynku kurierskiego w Polsce, który doręczył w ubiegłym roku 193,5 mln paczek i osiągnął przychód 2,8 mld zł. Firma stawia w centrum uwagi konsumenta i jego preferencje, kształtując branżę kurierską. Stąd aplikacja mojapaczka.dpd.com.pl, która pozwala na samodzielne zarządzanie doręczeniem czy możliwość płatności kartą za przesyłki płatne przy odbiorze. Wygodę nadań i odbiorów zapewnia także sieć 4 tys. punktów DPD Pickup, w tym DPD Pickup Oddziałów Miejskich, które są jednocześnie wyrazem troski o środowisko naturalne i komfort mieszkańców miast. Kurierzy pracujący w tych oddziałach realizują doręczenia rowerami (w tym rowerami cargo), na skuterach oraz pieszo. DPD Polska ogranicza szkodliwe emisje także dzięki optymalizowaniu połączeń drogowych przez stawianie nowych, strategicznie rozmieszczonych obiektów w tzw. "zielonym" standardzie oraz rozszerzając flotę o elektryczne pojazdy.

Firma proponuje również innowacyjne usługi dla biznesu, takie jak DPD Today, która gwarantuje dostarczenie przesyłki jeszcze w dniu nadania w największych miastach, Dostawy Nocne ułatwiające sklepom stacjonarnym dużych sieci przygotowanie się do codziennej sprzedaży oraz wdrożoną w ubiegłym roku usługę DPD Food umożliwiającą transport żywności w kontrolowanej temperaturze. W związku z pandemią koronawirusa, DPD znacząco uprościła schematy działań, z których część zostanie utrzymana także w przyszłości. Wprowadziła nową procedurę doręczenia "pod drzwi", a w przypadku przesyłek do rąk własnych z jednorazowym unikalnym kodem PIN.