DPD Polska od ponad dwóch lat z Widzewem

Lider rynku kurierskiego w Polsce współpracę z klubem z al. Piłsudskiego 138 rozpoczął w lutym 2018 roku. Od tego czasu pełni ważne funkcje sponsora i partnera logistycznego Widzewa.

O rozpoczęciu współpracy z DPD Polska informowaliśmy 12 lutego 2018 roku, gdy czerwono-biało-czerwoni walczyli o awans do II ligi (WIĘCEJ). Wówczas nowy partner Widzewa zajął się dostarczaniem do kibiców karnetów, a także obsługą kurierską biura i oficjalnego sklepu internetowego. W ramach pakietu sponsorskiego firma pojawiła się na banerach okalających murawę, w strefie VIP, a także w loży biznesowej, którą wynajmuje do dziś.

Rok później, w lutym 2019 roku, owocna współpraca, z której bardzo zadowolone były obie strony, przyniosła przedłużenie umowy (SZCZEGÓŁY). - Widzew to jedna z najsilniejszych marek piłkarskich w Polsce, więc naturalnie chcemy ją dalej wspierać - przyznał wówczas Łukasz Zembowicz, dyrektor sprzedaży i marketingu i członek zarządu w DPD Polska.

Jeszcze w tym samym roku, w grudniu, DPD Polska wspólnie z Widzewem zorganizowała akcję Dzień z Kurierem. W jej ramach dwaj piłkarze - Wojciech Pawłowski i Przemysław Kita - wcielili się w role dostawców paczek i zrealizowali wybrane zamówienia z oficjalnego sklepu Widzewa. - Fajnie, że mogliśmy dać kibicom trochę radości. Dało się zauważyć, że nasze wizyty bardzo ich cieszą, że to wyjątkowe spotkania - przyznał Wojciech Pawłowski, który z chęcią wcielił się w rolę kuriera (RELACJA).

W tym samym czasie między firmą a klubem zawarte zostało porozumienie na kolejny rok (WIĘCEJ). Dzięki temu DPD Polska i Widzew wspólnie weszły w jubileuszowy dla czerwono-biało-czerwonych rok 2020, na który przypada 110-lecie istnienia klubu. I będą w nim nadal razem, mimo związanych z epidemią koronawirusa problemów, które dotykają świat sportu i biznesu (WIĘCEJ). -  Jesteśmy jedną drużyną, a przed nami jeszcze wiele ważnych meczów - zapewnił w kwietniu 2020 roku Zembowicz.

Firma DPD Polska to bardzo ważny i solidny partner Widzewa, który oprócz wsparcia sponsorskiego, bardzo ułatwia bieżące funkcjonowanie klubu, w tak ważnym segmencie, jakim jest logistyka przesyłek. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Cieszymy się jednocześnie, że udało się nam wspólnie wypracować silne i stabilne relacje przynoszące wymierne korzyści obu stronom.

O firmie DPD Polska

DPD to lider rynku kurierskiego w Polsce. Dostarcza nadawcom i odbiorcom paczek usługi najwyższej jakości, zapewniając szybkie i bezpieczne dostawy. Wykorzystuje do tego najnowsze technologie i wiedzę na temat lokalnej specyfiki. W odpowiedzi na oczekiwania klientów firma wdrożyła takie rozwiązania jak interaktywne powiadomienia Predict, których rozszerzeniem jest portal "Moja Paczka" umożliwiające sprawne zarządzanie przesyłką. Firma konsekwentnie rozwija także sieć oddziałów miejskich i punktów Pickup, których obecnie posiada ok 2 500.

DPD Polska to także firma świadoma ekologicznie i wrażliwa społecznie, dbająca o środowisko naturalne oraz potrzeby mieszkańców miast i lokalnych społeczności. Marka od lat chętnie włącza się w liczne akcje charytatywne oraz działania proekologicznie. Nieustannie rozwija swoją logistykę miejską i usprawnia procesy związane z paczkami, by zapewnić sprawną dostawę przesyłek i ograniczyć uciążliwość e-commerce dla środowiska. W ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu DrivingChangeTM za cel postawiła sobie redukcję emisji CO2 o 30 procent na każdą przesyłkę do roku 2025.

Raport CSR 2018 (POBIERZ)

Logistyka miejska DPDgroup (POBIERZ)

Barometr E-shopper 2019 DPDgroup (POBIERZ)