Avallon nadal sponsorem głównym Akademii Widzewa

W sezonie 2021/2022 sponsorem głównym Akademii Widzewa pozostaje Avallon MBO - lider rynku wykupów menedżerskich w Polsce. Na mocy nowej umowy Avallon rozszerzył zakres swojego wsparcia dla widzewskiej kuźni talentów.

Na mocy zawartej umowy w sezonie 2021/2022 Avallon pozostanie sponsorem głównym Akademii Widzewa. Logo firmy nadal obecne będzie na przodzie koszulek wszystkich drużyn młodzieżowych Widzewa. Avallon będzie również promowany m.in. w oficjalnych kanałach komunikacji Klubu oraz podczas imprez i eventów organizowanych przez Widzew i jego Akademię. Zaangażowanie firmy we wsparcie widzewskiej kuźni talentów będzie wyższe niż w ubiegłym sezonie.

W ostatnich miesiącach wokół Akademii działo się wiele dobrego. Awans do IV ligi wywalczyła drużyna rezerw, w Centralnej Lidze Juniorów dobrze poczyna sobie Widzew Łódź U17, zaś w szerokiej kadrze pierwszego zespołu pojawili się kolejni wychowankowie Akademii: Mateusz Malec, Dawid Owczarek i Mateusz Ludwikowski.

- Wszystko to dowodzi, że strategia funkcjonowania Akademii Widzewa zaczyna przynosić oczekiwane efekty. Jesteśmy przekonani, że wsparcie finansowe przekazywane przez Avallon pozwoli tworzyć młodym Widzewiakom coraz lepsze warunki do rozwoju, tak aby już wkrótce nasza Akademia była wiodącym ośrodkiem szkoleniowym nie tylko w skali regionu, ale i całego kraju - mówi Michał Rydz, wiceprezes Widzew Łódź SA.

- Wielokrotnie podkreślałem, że Akademia Widzewa to jeden z głównych fundamentów, na którym należy oprzeć budowę silnego, profesjonalnego Klubu. Wymaga to konkretnego planu, ściśle określonej strategii, dużej determinacji, ale także coraz większych nakładów finansowych. Dlatego też Avallon w nowym sezonie zwiększa swoje zaangażowanie w sponsoring Akademii Widzewa - chcemy mieć swój udział w kształtowaniu kolejnych pokoleń piłkarzy, którzy nawiążą do tradycji Wielkiego Widzewa zarówno pod względem sukcesów sportowych, jak i widzewskiego charakteru - podkreśla Tomasz Stamirowski, partner zarządzający w funduszu Avallon.

Avallon MBO to doświadczony i zaufany inwestor w procesie wykupów menedżerskich. Od 25 lat inwestuje w przedsiębiorstwa wspólnie z menedżerami. Od momentu powstania uczestniczył w ponad 100 transakcjach. Fundusze Avallon MBO są pierwszymi takimi podmiotami w Europie Środkowo-Wschodniej. Co najważniejsze z perspektywy przedsiębiorców i menedżerów, decyzje inwestycyjne są podejmowane przez komitet inwestycyjny, składający się wyłącznie z partnerów Avallon.

Więcej informacji znaleźć można na stronie https://www.avallon.pl/.