Aktualności

Wyróżnienie dla trenera rezerw Widzewa Łódź

Trener Patryk Czubak został wyróżniony przez Polski Związek Piłki Nożnej. Szkoleniowiec przez najbliższy tydzień będzie prowadził treningi podczas obozu Talent Pro w Opalenicy. Co jeszcze dzieje się w Akademii Widzewa?

28-letni trener Widzewa II będzie odpowiedzialny za prowadzenie zajęć dla wiodących zawodników z całego kraju w rocznikach 2005-07. Przez tydzień pod jego nieobecność zajęcia z drużyną będzie prowadził Michał Czaplarski, który w nowym sztabie rezerw będzie pełnił rolę asystenta pierwszego trenera. W tym czasie widzewska młodzież rozegra pierwszy sparing tego lata. Rywalem łodzian będzie Orzeł Wałcz, który zorganizował mecz z Widzewem II z okazji 75-lecia wałeckiej piłki.

Mecz z Orłem, który zaplanowano na sobotę 17 lipca o godz. 16:00, będzie jednym z trzech letnich spotkań kontrolnych, które w przygotowaniach uwzględnił sztab rezerw RTS. W kolejnych sparingach widzewiacy zmierzą się z Marcovią Marki i Wisłą II Płock. Mecze odbędą się odpowiednio w sobotę 24 lipca o godz. 18:00 i w sobotę 31 lipca o godz. 11:00. Rozpoczęcie rozgrywek łódzkiej IV ligi przewidziano na weekend 7-8 sierpnia. W przyszłym tygodniu na oficjalnej witrynie klubu pojawi się pełen skład osobowy nowego sztabu Widzewa II Łódź.

Do zmian dojdzie też w strukturze całej Akademii Widzewa. Magdalena Wańdoch, która w Akademii odpowiadała za sprawy administracyjno-organizacyjne, dołączyła do zespołu tworzącego turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" organizowanego przez PZPN. W związku z tym, zmianie ulegnie także dotychczasowa forma współpracy z Magdaleną Wańdoch. W imieniu władz Klubu i Akademii Widzewa życzymy powodzenia w dalszym rozwoju zawodowym.

W najbliższych dniach struktury Akademii Widzewa wzmocni Carlos Sousa, student specjalizacji "metodologia piłkarska" na uczelni Universidade De Porto. Sousa odbędzie roczny staż szkoleniowy w bloku B Akademii Widzew, gdzie będzie pełnił rolę asystenta trenera. Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus+.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewski Klub Biznesu - Orientarium 26.11.2021

Widzewski Klub Biznesu - Orientarium 26.11.2021

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 38
2 Widzew Łódź 35
3 Korona Kielce 32
4 Podbeskidzie Bielsko-Biała 31
5 Sandecja Nowy Sącz 30
6 ŁKS Łódź 28
7 GKS Tychy 27
Pełna tabela