Aktualności

Rezerwy Widzewa Łódź z nowymi zawodnikami

Daniel Chwałowski i Bartłomiej Szadkowski w piątek zostali zawodnikami Widzewa Łódź i wzmocnią drugi zespół czterokrotnego mistrza Polski.

Obaj nowi zawodnicy rezerw urodzili się w 2000 roku. Daniel Chwałowski jest wychowankiem Concordii Piotrków Trybunalski i gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Został pozyskany z Orkana Buczek, w którym regularnie występował na poziomie IV ligi i zajął ze swoim klubem 3. miejsce na koniec rozgrywek. W przeszłości pomocnik zanotował debiut w seniorskim zespole GKS-u Bełchatów w rozgrywkach II ligi, wchodząc w końcówce meczu z Rozwojem Katowice. W trakcie okresu przygotowawczego Chwałowski trenował z zespołem rezerw i wystąpił w sparingach przeciwko Marcovii Marki i Wiśle II Płock, przekonując do siebie sztab szkoleniowy swoją postawą w trakcie meczów kontrolnych i podczas treningów.

Napastnik Bartłomiej Szadkowski został wypożyczony z trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki na okres roku. Zawodnik przygodę z piłką nożną rozpoczynał w UKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski, by w kolejnych latach reprezentować barwy RKS-u Radomsko i GUKS Gorzkowice. Warto dodać, że sztab Akademii Widzewa interesował się Szadkowskim już zimą, gdy ten występując w zespole Startu Brzezin, ligowego rywala rezerw RTS-u, mógł się pochwalić dorobkiem 16 zdobytych bramek.

Pierwszy mecz w nowym sezonie widzewska młodzież rozegra w niedzielę 8 sierpnia o godz. 11:00. Do ośrodka szkoleniowego przy ulicy Małachowskiego przyjedzie zespół Włókniarza Zelów.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

#WidzewskaWola: Zamiana ról 07.07.2022

#WidzewskaWola: Zamiana ról 07.07.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela