Aktualności

Kamil Tlaga zawodnikiem Widzewa II Łódź

34-letni boczny obrońca podpisał z Widzewem Łódź kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Zawodnik będzie występował w drużynie rezerw czterokrotnego mistrza Polski.

Kamil Tlaga to zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać łódzkim kibicom. Prawy obrońca dołączył do Widzewa przed rundą wiosenną sezonu 2015/2016, kiedy RTS występował na boiskach IV ligi. Urodzony w Wołominie piłkarz walnie przyczynił się do awansu widzewiaków do III ligi. Licznik ligowych meczów Tlagi dla pierwszego zespołu zatrzymał się na 36 spotkaniach, w których strzelił 6 bramek.

Odchodząc z Klubu w styczniu 2018 r. obrońca podkreślał jednak, że być może kiedyś wróci na stadion przy al. Piłsudskiego 138. - Nie wykluczam w przyszłości powrotu na al. Piłsudskiego, być może w roli trenera młodzieży - mówił Tlaga ponad trzy lata temu. Deklarację udało się zrealizować, bo w zbliżającym się sezonie doświadczony zawodnik wzmocni zespół rezerw Widzewa Łódź, w których wesprze młodych wychowanków Akademii Widzewa na boiskach IV ligi.

Kamil Tlaga w ostatnich latach reprezentował barwy klubów trzecioligowych. Najpierw jako zawodnik Lechii Tomaszów Mazowiecki rywalizował z Widzewem o awans do II ligi, a następnie przez dwa i pół roku występował w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, w barwach którego dwukrotnie cieszył się ze zdobycia wojewódzkiego Pucharu Polski. Przed startem sezonu 2021/2022 obrońca podpisał z Widzewem Łódź roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

#WidzewskaWola: Zamiana ról 07.07.2022

#WidzewskaWola: Zamiana ról 07.07.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela