Aktualności

Dzieci ponownie zwiedzają Serce Łodzi

Po okresie kolejnych fal pandemii, na stadion przy al. Piłsudskiego 138 ponownie zawitały wycieczki dzieci. W tym tygodniu Serce Łodzi odwiedzili młodzi piłkarze Unii Skierniewice.

Przypomnijmy, że na stadion Widzewa jako pierwsza po pandemii zawitała grupa 60 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 79. Miało to miejsce 1 czerwca, przy okazji Dnia Dziecka i otwarcia Muzeum Widzewa Łódź. Dla młodzieży przygotowano tour po stadionie i premierowe odwiedziny w skarbnicy historii czterokrotnego mistrza Polski.

Podobną trasę, która będzie otwarta dla wszystkich chętnych grup, przeszła wycieczka złożona z młodych zawodników Unii Skierniewice, z roczników: 2012, 2013 i 2014. Przyszli piłkarze w towarzystwie Marcina Tarocińskiego mieli okazję obejrzeć wnętrza Serca Łodzi, wejść do szatni piłkarskiej oraz zobaczyć stadion z perspektywy sztucznej murawy wokół głównego boiska. Po części stadionowej przyszedł czas na zwiedzanie Muzeum Widzewa Łódź, razem z dyrektorem Tomaszem Gawrońskim.

- Mamy okres wakacyjny, dlatego chcemy organizować czas naszym podopiecznym. Stwierdziliśmy, że skoro Skierniewice to miasto Widzewa, to obowiązkowym punktem przy okazji wycieczki do Łodzi musi być wizyta na stadionie przy al. Piłsudskiego 138. To  fajna atrakcja, a stadion robi na dzieciakach duże wrażenie. Szczególnie szatnia, która jest zdecydowanie większa od tej, którą dzieci znają na co dzień. Z mojej perspektywy też sporo się zmieniło, bo miałem okazję przywozić tutaj młodych zawodników na treningi i różnica pomiędzy obecnym a starym obiektem jest ogromna - powiedział Karol Skrzydło, trener grup młodzieżowych Unii Skierniewice.

Warto dodać, że trasa wycieczki została ustalona wspólnie z władzami Miejskiej Areny Kultury i Sportu, czyli operatora stadionu. Na mocy porozumień z MAKIS-em, w trakcie wakacji wszystkie grupy mogą zwiedzać Serce Łodzi całkowicie za darmo. Zachęcamy do zgłaszania chętnych grup do zwiedzania Serca Łodzi  (stadion i muzeum) za pośrednictwem adresu mailowego: marcin.tarocinski@widzew.com.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

#WidzewskaWola: Zamiana ról 07.07.2022

#WidzewskaWola: Zamiana ról 07.07.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 77
2 Widzew Łódź 62
3 Arka Gdynia 61
4 Korona Kielce 56
5 Odra Opole 51
6 Chrobry Głogów 50
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela