Najczęściej zadawane pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czy każdy posiadasz karnetu w poprzednim sezonie - niezależnie od limitów dotyczących kibiców na imprezach sportowych - może przedłużyć swój karnet na Widzew?

Przedłużyć swój karnet na sezon 2021/2022 będzie mógł każdy jego dotychczasowy posiadacz, ale z uwagi na ograniczenia sanitarne Klub nie może zagwarantować każdemu karnetowiczowi obejrzenia wszystkich meczów na stadionie.

Gdzie będzie można przedłużyć/kupić karnet?

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne będzie można tego dokonać jedynie za pośrednictwem strony https://karnety.widzew.com/.

Czy będzie możliwość kupienia biletu na pojedyncze mecze Widzewa?

Tak, ale tylko w przypadku gdy dostępna pula miejsc na dany mecz nie zostanie w pełni wykorzystana przez posiadaczy karnetów w ramach obowiązujących limitów.

Czy Widzew planuje wpuszczać na mecze poza obowiązującymi limitami karnetowiczów, którzy zostali zaszczepieni przeciw COVID-19?

Tak. Przed każdym meczem dla posiadaczy karnetów uruchamiany będzie specjalny system rezerwacyjny, umożliwiający potwierdzenie posiadania dokumentów zaświadczających przyjęcie szczepienia przeciw COVID-19, to jest:

  1. Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) lub krajowego zaświadczenia o szczepieniu - rozumianych jako dokumenty przyznawane osobom, które przyjęły wymagane dawki szczepionki przeciw COVID-19 (dostępne do pobrania po zalogowaniu na Internetowe Konto Pacjenta (https://pacjent.gov.pl/) lub w aplikacji mObywatel),

  2. Międzynarodowego Świadectwo Szczepienia, tzw. Żółta Karta (Carte Jaune/Yellow Card) Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Na tej podstawie kibic nie zostanie zaliczony do limitu miejsc dla osób niezaszczepionych i będzie zobligowany do okazania ww. dokumentu podczas wejścia na stadion.

W jaki sposób Widzew Łódź będzie weryfikował, czy dany kibic jest zaszczepiony?

Karnetowicze, którzy zaznaczą w systemie, że są zaszczepieni i tym samym nie będą zaliczani do limitu określonego w rozporządzeniu, będą musieli okazać przy wejściu na stadion zaświadczenie o szczepieniu, tzw. paszport covidowy lub informację o szczepieniu z Internetowego Konta Pacjenta. Dokumenty, o których mowa powyżej mogą zostać okazane w formacie cyfrowym lub papierowym. Brak okazania właściwych zaświadczeń może skutkować odmową wstępu na imprezę masową z uwagi na limit miejsc dla osób niezaszczepionych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Informacje na nich zawarte nie będą przez Klub w żaden sposób przechowywane. Dokumenty nie są zapisywane podczas weryfikacji w trakcie wejścia na imprezę masową i tym samym nie są potem przechowywane. Jedynie dla celów bieżącej kontroli przy wejściu weryfikuje się autentyczność i ważność zaświadczenia.

Na jakiej podstawie posiadacz karnetu wejdzie na mecz?

Do czasu obowiązywania obostrzeń sanitarnych uprawniać do wejścia na mecz będzie jedynie przydzielony danemu posiadaczowi karnetu bilet jednorazowy na konkretne spotkanie. Będzie on dostępny na koncie nabywcy i powinien zostać wydrukowany lub ewentualnie okazany na urządzeniu mobilnym.

Czy w sezonie 2021/2022 kibice otrzymają karty karnetowe?

Każdy karnetowicz otrzyma karnet (poprzez odbiór osobisty lub przesyłkę kurierską), ale do czasu całkowitego zdjęcia obostrzeń nie będzie on fizycznie potrzebny do wejścia na stadion. Karnet będzie miał charakter wieloletniej Karty Widzewiaka, z którą związana będzie możliwość korzystania z różnych usług i benefitów. O szczegółach tego projektu Klub będzie informować w oddzielnych komunikatach.

Czy posiadacze karnetów z zagranicy, planując z wyprzedzeniem przyjazd na wybrany mecz domowy Widzewa, mogą mieć pewność jego obejrzenia?

Z uwagi na zmieniające się warunki organizacyjne oraz duże zainteresowanie meczami Widzewa system przewiduje zapisy tylko na najbliższy mecz i dotyczy to również kibiców z zagranicy. Należy także pamiętać, że dynamicznie zmieniają się warunki dotyczące m.in. odbywania obowiązkowej kwarantanny dla osób z zagranicy podróżujących do Polski. Na pewno większą szansę na obejrzenie wybranego meczu będą miały osoby zaszczepione.

Czy będzie możliwość zakupu w sezonie 2021/2022 karnetu fundowanego?

Tak, w sezonie 2021/2022 Klub wraca do inicjatywy karnetów fundowanych, z których następnie będą mogły korzystać dzieci i młodzież ze szkół, placówek opiekuńczo-wychowawczych, klubów sportowych, fanklubów oraz osiedli, przy czym ostateczna możliwość ich wykorzystywania będzie zależała głównie od sytuacji epidemiologicznej. Kibice zakupić będą mogli także cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na dalszy rozwój Akademii Widzewa.

Dlaczego ceny karnetów na rundę jesienną i rundę wiosenną nie są równe?

W rundzie jesiennej Widzew Łódź rozegra na własnym stadionie 10 spotkań, z kolei w rundzie wiosennej – 7. Stąd inna cena karnetów na poszczególne rundy.

Czy będzie można przepisać karnet na inną osobę?

Tak, w momencie przedłużania karnetu będzie możliwość zmiany danych jego posiadacza.

Czy Klub jest przygotowany do organizacji meczów w czasie trwania epidemii?

Klub dokłada wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo i stworzyć odpowiednie warunki sanitarne uczestnikom spotkań domowych Widzewa. W związku z tym zaktualizowane i dostosowane do obowiązujących obostrzeń zostały wszelkie regulaminy związane ze sprzedażą karnetów/biletów czy organizacji meczów domowych. Każdy kibic kupujący karnet/bilet i przychodzący na mecz jest zobowiązany się z nimi zapoznać i bezwzględnie ich przestrzegać podczas wizyty na stadionie.