Aktualności

Powrót

Zwiedzaj Serce Łodzi w urodziny Widzewa!

Zwiedzaj Serce Łodzi w urodziny Widzewa!

Chcesz poznać wnętrza stadionu przy al. Piłsudskiego i Muzeum Widzewa? Weź udział w wycieczce z okazji urodziny czterokrotnego mistrza Polski!

25 listopada 1910 roku zakończył się proces rejestracji Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego, który zwieńczono wpisaniem do spisu stowarzyszeń pod numerem 395. Był to zakończenie pracy trzydziestu trzech pracowników Widzewskiej Manufaktury, którzy kilka miesięcy wcześniej, w marcu, spotkali się podczas zebrania założycielskiego w mieszkaniu przy ulicy Rokicińskiej 62 i jednocześnie początek ponad stuletniej historii Klubu, który z prowincji trafił na salony europejskiego futbolu i posiadał reprezentantów w wielu dyscyplinach sportu.

Z okazji 111. urodzin czterokrotnego mistrza Polski, Widzew Łódź przygotuje kilka drobnych atrakcji dla swoich kibiców. Jedną z nich będzie możliwość darmowego zwiedzania Serca Łodzi przez grupy zorganizowane. W planie wycieczki znajdzie się oglądanie pomieszczeń, szatni, a także wyjście na sztuczną murawę wokół płyty stadionu przy al. Piłsudskiego 138. Drugim dużym punktem wycieczki będzie zwiedzanie Muzeum Widzewa Łódź, w którym obecnie wystawiona jest ekspozycja poświęcona widzewskim wątkom w walkach o niepodległość.

Jak Widzewiacy walczyli o niepodległość? [KLIKNIJ]

Zgłoszenia wycieczek chętnych do odwiedzin stadionu w czwartek 25 listopada będą przyjmowane pod adresem mailowym marcin.tarocinski@widzew.com. Grupy powinny liczyć minimum 10 osób. Zachęcamy przede wszystkim młodzież ze szkół podstawowych i średnich. Spędź urodziny Widzewa w Sercu Łodzi!

Zobacz, jak wygląda wirtualne zwiedzanie stadionu Widzewa Łódź:
 


Budujemy Muzeum


Konferencja prasowa


Nasz Widzew o Muzeum


Razem Tworzymy Historię