Aktualności

Powrót

Umowy na wykonanie Muzeum Widzewa podpisane!

Umowy na wykonanie Muzeum Widzewa podpisane!

Budowa izby widzewskich tradycji nabiera tempa. W minionych dniach podpisano umowę na wykonanie systemu informatycznego z łódzką firmą LMS Onlin i aranżacji wnętrza z warszawską firmą Group AV.

Muzeum klubu będzie wyjątkową instytuacją na mapie krajowych placówek muzealnych poświęconych klubom sportowym i piłkarskim. Wnętrza przyszłego Muzeum Widzewa będą wypełnione instalacjami multimedialnymi, które pozwolą zminimalizować ograniczenia wynikające z niewielkiej przestrzeni w pomieszczeniu na stadionie. - Zależy nam na tym, by odejść od wyglądu tradycyjnego muzeum "gablotowego". Stanowiska multimedialne pozwolą nam przekazanie tego, co fizycznie nie zmieści się w pomieszczeniu. To daje nam większą mobilność, elastyczność - zdradził Tomasz Gawroński, dyrektor Muzem Widzewa, który był gościem Marcina Tarocińskiego w środowym "Widzewskim Poranku" w Widzew.FM.

Za stworzenie systemu informatycznego będzie odpowiadać Mobile LMS to łódzka firma, która od wielu lat pracuje w sektorze publicznym, dostarczając rozwiązania dla kultury i turystyki. W przeszłości firma współpracowała między innymi z Muzeum Narodowym i Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Teraz doświadczenia firmy zostaną wykorzystane przy systemach inwentaryzacji zasobów, ich kontroli oraz publikacji w zasobach online. - Pracownicy Muzeum Widzewa bedą mogli decydować o tym, co chcą opublikować na oficjalnej stronie muzeum. Takie sysytemy posiadają największe muzea w Polsce - powiedział Kamil Seremski, przedstawiciel firmy LMS Online, łódzkiego przedsiębiorstwa informatycznego.

Za aranżację i właściwy wygląd skarbnicy historii klubu bedzie odpowiadała spółka Group AV, mająca szerokie doświadczenia w tworzeniu instalacji audio-wizualnych i aranżacji wnętrz. - Zostaliśmy zaproszeni do zaprojektowania muzeum klubu przez władze klubu, co wydało nam się bardzo ciekawe, bo jest to dalej niezagospodarowany rynek. Nie ukrywam, że przygotowany przez nas projekt, jak na dostepną przestrzeń, jest świetny. Postaramy się wpleść dostępne pamiątki i zasoby w ekspozycję audiowizualną. Pomimo ograniczonej przestrzeni jesteśmy przygotowani do tego, by przygotować coś niezwykłego. Szykujemy dla kibiców niespodzianki, które wykraczają poza historię wyłącznie piłkarską. Muzeum będzie multifunkcyjne, a cała ekspozycja bedzie mogła być zmieniana - mówił Sławomir Skowroński z firmy Group AV.

Właściwe prace budowlane zostały już rozpoczęte, a pracownicy firmy są już na terenie obiektu. Według wykonawców otwarcie Muzeum Widzewa nastąpić powinno na przełomie listopada i grudnia. Więcej na temat budowy i przyszłości Muzeum kibice dowiedzieć będą się mogli przy okazji specjalnej konferencji prasowej, która odbyć ma się w przyszłym tygodniu.

Zapraszamy do wysłuchania środowej audycji dotyczącą między innymi właśnie Muzeum Widzewa w paśmie powtórkowym Widzew.FM o 13:00, 16:00 i 20:00.


Budujemy Muzeum


Konferencja prasowa


Nasz Widzew o Muzeum


Razem Tworzymy Historię