Aktualności

Powrót

Rozpoczęła się budowa Muzeum Widzewa

Rozpoczęła się budowa Muzeum Widzewa

Prace remontowe w pomieszczeniu przeznaczonym pod przyszłą siedzibę Muzeum Widzewa rozpoczęły się. Ekipa budowlana weszła do pomieszczenia instytucji we wtorek.

Muzeum Widzewa w listopadzie 2019 roku zostało zarejestrowane w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Utworzenie instytucji było również początkiem prac koncepcyjnych nad wyglądem samego muzeum, nad powodzeniem których od początku czuwało Stowarzyszenie RTS Widzew Łódź. 

W sierpniu 2020 roku władze Stowarzyszenia oraz Muzeum Widzewa otrzymały zielone światło od przedstawicieli spółki Miejska Arena Kultury i Sportu na zaadaptowanie lokalu usługowego na terenie stadionu przy al. Piłsudskiego 138, w którym w przeszłości znajdował się punkt bukmacherski.

Zgoda na przebudowę pomieszczeń na potrzeby muzeum, zgodnie z przedstawionym MAKIS-owi planem, pozwoliła na rozpoczęcie demontażu instalacji w lokalu przyszłego Muzeum Widzewa, pozostawionych przez poprzednich najemców. Realizacja projektu Muzeum Widzewa trwa od kilku miesięcy. W ich trakcie kibice chętnie i licznie przekazywali swoje pamiątki na rzecz przyszłej ekspozycji.

Warto dodać, że Muzeum jest jednym z elementów uświetniających jubileusz 110-lecia, w który wpisują się też inne działania służące kultywowaniu klubowych tradycji i historii. W ostatnich miesiącach powstał szereg artykułów popularyzujących dzieje Widzewa (POZNAJ DZIEJE KLUBU), klubowa telewizja wyprodukowała dwa filmy dokumentalne (OBEJRZYJ DOKUMENT O BRONISŁAWIE WALIGORZE), a pod patronatem klubu powstała książka o dziejach międzywojennego Robotniczego Towarzystwa Sportowego (KUP KSIĄŻKĘ). Plany obchodów zostały mocno ograniczone przez pandemię koronawirusa, ale to nie przeszkodziło przeprowadzeniu wirtualnego spaceru dla kibiców (ZOBACZ SAM) oraz tworzeniu cyklicznej audycji historycznej w radiu Widzew.FM.


Budujemy Muzeum


Konferencja prasowa


Nasz Widzew o Muzeum


Razem Tworzymy Historię