Aktualności

Powrót

Kup bilet, zarezerwuj wizytę i zobacz Muzeum Widzewa

Kup bilet, zarezerwuj wizytę i zobacz Muzeum Widzewa

Od 4 czerwca kibice Widzewa będą mogli zwiedzać zupełnie nową placówkę kulturalną na mapie Łodzi - wyjątkową zwłaszcza dla fanów czerwono-biało-czerwonych.

Muzeum Widzewa Łódź oficjalnie działalność rozpoczęło 1 czerwca. Tego dnia odbyła się ceremonia otwarcia, a pierwszymi gośćmi instytucji widzewskiej pamięci była młodzież szkolna, dla której był to prezent z okazji Dnia Dziecka. Z uwagi na odbywające się 2 czerwca wizyty grupowe osób, które przekazały na rzecz Muzeum cenne pamiątki historyczne, a także przedstawicieli Koła Seniora RTS Widzew Łódź i przypadające na czwartek Boże Ciało, wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zwiedzanie już od piątku 4 czerwca.

Właśnie tego dnia piłkarze Widzewa rozegrają spotkanie z ligowe z Koroną Kielce - mimo że odbędzie się ono na wyjeździe, wcześniejsza wizyta w Muzeum Widzewa, a także oficjalnym sklepie klubowym i zlokalizowanej pod tym samym adresem Restauracji "W Sercu Łodzi" mogą stanowić idealny początek dnia meczowego.

Z uwagi na obowiązujące nadal obostrzenia sanitarne i ograniczoną przestrzeń Muzeum, przynajmniej do końca czerwca wizyty w Muzeum możliwe będą jedynie po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu drogą mailową, za pośrednictwem adresu: rezerwacje.muzeum@widzew.com lub w oficjalnym sklepie Widzewa, o określonych porach i maksymalnie w grupach około 10-osobowych.

Muzeum czynne będzie w tygodniu w godzinach 11:00 - 19:00, a w soboty 11:00 - 16:00. We wszystkie dni świąteczne placówka będzie nieczynna, chyba że danego dnia odbywać będzie się mecz domowy Widzewa. Wejścia możliwe będą o pełnych godzinach (przewidywany czas zwiedzania to ok. 45-50 minut), a ostatnie wejście zaplanowano godzinę przed zamknięciem (czyli w tygodniu o 18:00, a w soboty o 15:00).

Już od dzisiaj na zwiedzanie od 4 czerwca zapisywać mogą się drogą mailową osoby, które nabyły bilety do Muzeum w ramach akcji cegiełkowej (więcej informacji tutaj: https://muzeum.widzew.com/wesprzyj-muzeum). Przypominamy, ze bilety cegiełkowe upoważniają do jednorazowego wstępu do Muzeum osoby dorosłej z dzieckiem do lat 6. Aby dokonać rezerwacji na podstawie takiego biletu, należy w wiadomości mailowej podać numer zamówienia internetowego i informację, czy wejściówka wykorzystana zostanie przez dwie uprawnione osoby, czy jedną.

Bilety muzealne nabyć będzie można w oficjalnym sklepie klubowym (stacjonarnie). Po ich zakupie, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, konieczne będzie dokonanie rezerwacji terminu na miejscu w sklepie lub mailowo. Poniżej prezentujemy obowiązujący cennik:

  1. bilet wstępu normalny - 12 zł
  2. bilet wstępu ulgowy dla dzieci wieku od 1 do 6 lat - 5 zł
  3. bilet wstępu ulgowy dla osób uczących się i studentów wieku od 7 do 26 lat - 8 zł
  4. bilet wstępu ulgowy dla emerytów i rencistów   - 6 zł
  5. bilet wstępu rodzinny - 20 zł

*dla dwóch osób dorosłych + max. 2 dzieci wieku od 1 do 19 lat

  1. bilet zbiorowy A - 5 zł

*dla grupy zorganizowanej składającej się z od 5 do 10 dzieci, wieku od 1 do 19 lat lub emerytów i rencistów + opiekun (m.in. dla zorganizowanych grup szkolnych) - konieczność wcześniejszej rezerwacji terminu zwiedzania Muzeum

  1. bilet zbiorowy B - 4 zł

*dla grupy zorganizowanej składającej się z powyżej 10 dzieci wieku od 1 do 19 lat lub emerytów i rencistów + opiekun (m.in. dla zorganizowanych grup szkolnych) - konieczność wcześniejszej rezerwacji terminu zwiedzania Muzeum

Zachęcamy do odwiedzania Muzeum Widzewa, gdzie wszystkich gości czeka wyjątkowa podróż po ponad 110-letniej historii wspaniałego klubu i wybitnych postaci, którego go tworzyły. Do zobaczenia przy Piłsudskiego 138!


Budujemy Muzeum


Konferencja prasowa


Nasz Widzew o Muzeum


Razem Tworzymy Historię