Podstawowym celem programu "Cegiełka na Muzeum Widzewa 2021" (SZCZEGÓŁY) jest umożliwienie darczyńcom pozostawienia po sobie trwałego śladu w formie zdjęcia, które wspólnie z innymi stworzy elektroniczną flagę-grafikę przedstawiającą napis Widzew Łódź oraz wpisu w Wirtualnej Księdze Darczyńców Muzeum Widzewa. Taki przywilej daje przekazanie darowizny podstawowej na Muzeum Widzewa w wysokości 19,10 zł.
Ale akcja cegiełkowa to również znakomita okazja, by zdobyć niepowtarzalne widzewskie pamiątki nawiązujące do różnych okresów z już ponad 110-letniej historii klubu. Do wyboru są: replika koszulki z meczu Widzew Nowy - Widzew Stary z 1984 roku, imponująca, haftowana, 40-centymetrowa replika proporca dla zwycięzcy Błyskawicznego Turnieju Koszykówki Męskiej z 1932 roku, a także naszywki prezentujące historyczne herby Widzewa Łódź.
Największym zainteresowaniem wśród kibiców cieszy się replika koszulki piłkarskiej z 1984, która dzięki wsparciu akcji przez Wiesława Wragę dostępna jest z jego nazwiskiem i numerem 7 na plecach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów Muzeum Widzewa wprowadziło jednak również możliwość zamówienia koszulki bez nadruku na plecach, czyli bardzo zbliżonej do wzoru trykotu, w którym czerwono-biało-czerwoni występowali w bardzo szczęśliwym dla siebie roku 1982. Wystarczy wyrazić taką chęć w komentarzu/wiadomości, które można dołączyć do zamówienia na ostatnim etapie jego składania. Warto dodać, że do każdej koszulki-cegiełki dołączony zostanie certyfikat potwierdzający jej autentyczność i nadający unikatowy numer.
Mając na uwadze chęć zdobycia widzewskich cegiełek również przez kibiców z zagranicy Muzeum Widzewa dodało opcję wpłaty darowizny przelewem tradycyjnym (WIĘCEJ), również międzynarodowym (po wyborze takiej opcji w ramach składania zamówienia darczyńca otrzyma mailowo wszystkie informacje potrzebne do wykonania zagranicznego przelewu), a także wydłużyło termin składania zamówień na repliki koszulki i proporca do 17 maja 2021 roku.
Zachęcamy do uczestnictwa w akcji, a także odwiedzania oficjalnej strony internetowej Muzeum Widzewa (muzeum.widzew.com) i profilu instytucji na Facebooku.