Aktualności

Powrót

1 czerwca oficjalne otwarcie Muzeum Widzewa Łódź

1 czerwca oficjalne otwarcie Muzeum Widzewa Łódź

Na wtorek 1 czerwca 2021 roku zaplanowano uroczystą inaugurację działalności wyjątkowej placówki widzewskiej pamięci.

Muzeum Klubu Sportowego Widzew Łódź będzie miejscem, w którym godnie uhonorowana zostanie już ponad 110-letnia historia wspaniałego klubu i budującej go od ponad wieku społeczności. Cztery sale tematyczne ("Początek", "Stara Hala", "Wielki Widzew" i "Stadion") zlokalizowane pod trybuną D stadionu przy al. Piłsudskiego 138 odkrywać będą przed gośćmi najpiękniejsze karty z przeszłości Widzewa (WIĘCEJ).

Zgodnie z decyzją odpowiadającego za realizację projektu Muzeum Widzewa Stowarzyszenia Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź oficjalne otwarcie placówki zaplanowane zostało na wtorek 1 czerwca 2021 roku.

- Mamy nadzieję, że będzie to ważne dla każdego widzewiaka miejsce, do którego kibice z przyjemnością będą wracać i zabierać ze sobą znajomych. Historia Widzewa zasługuje na odpowiednią oprawę, a Muzeum to tak naprawdę dopiero pierwszy, ale bardzo ważny i niezbędny krok do jej właściwego uhonorowania. Gdy 6 lat temu powołaliśmy Stowarzyszenie w celu odbudowy upadłego wówczas klubu, jednym z celów było odzyskanie jego tożsamości historycznej. Przypomnę, że wówczas nie mieliśmy ani jednej pamiątki, a nawet prawa do korzystania z naszego historycznego herbu.  Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób przez ten okres udało się odzyskać historyczny herb oraz zgromadzić i skatalogować większość najważniejszych klubowych pamiątek, które teraz znajdą swoje godne miejsce i zostaną udostępnione całej widzewskiej społeczności - podkreśla Piotr Pietrasik, prezes Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź.

Do końca kwietnia ukończony zostanie pierwszy, kluczowy etap realizacji Muzeum Widzewa. Odpowiadająca za projekt i wykonanie całości firma Group AV jest w trakcie realizacji ostatnich prac związanych z tą fazą budowy.

- W maju instalowane będzie przede wszystkim wyposażenie audio-wizualne i niezbędne do jego obsługi oprogramowanie i oprzyrządowanie. Do tego dojdą również kwestie wykończeniowe, ostatnie poprawki techniczne i przygotowanie witryny zewnętrznej - wyjaśnia Tomasz Gawroński, dyrektor Muzeum Widzewa.

Aktualne informacje na temat postępu prac i przygotowań do uroczystości otwarcia Muzeum Widzewa publikowane będą na bieżąco na profilu placówki na Facebooku i na dedykowanej stronie internetowej: muzeum.widzew.com.

***

Muzeum Klubu Sportowego Widzew Łódź zostało powołane w dniu 10 września 2019 r. Miesiąc później (12 października 2019 r.) Zarząd Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź, po uwzględnieniu sugestii Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, dokonał niezbędnych korekt w Regulaminie Muzeum, co skutkowało wpisaniem Muzeum Widzewa do Wykazu Muzeów działających w Polsce. Tym samym Muzeum Widzewa stało się pierwszym muzeum klubu sportowego w Polsce, które trafiło na ministerialną listę.


Budujemy Muzeum


Konferencja prasowa


Nasz Widzew o Muzeum


Razem Tworzymy Historię