FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jak uzyskać cegiełkę?

Cegiełka to prezent Muzeum Widzewa Łódź przekazywany Darczyńcom, którzy przekażą na rzecz Muzeum Widzewa darowiznę o odpowiedniej kwocie. By zdobyć cegiełkę należy postępować zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na stronie muzeum.widzew.com.

Czy decydując się podstawową cegiełkę muzealną, muszę przesyłać swoje zdjęcie?

Nie. Jest to tylko dodatkowa opcja, dzięki której przesłane zdjęcie może trafić na wspólną grafikę, na której napis WIDZEW ŁÓDŹ składać będzie ze zdjęć przesłanych przez wszystkich darczyńców.

Czy mogę wybrać więcej niż jedną cegiełkę?

Tak, w ramach akcji "Cegiełka na Muzeum Widzewa 2021" możliwe jest wybranie dowolnej liczby dostępnych cegiełek z każdego rodzaju. Warunkiem koniecznym jest jednak uwzględnienie w realizowanym na stronie muzeum.widzew.com zamówieniu przynajmniej jednej darowizny w wysokości 19,10 zł.

Czy mogę otrzymać cegiełkę bezpośrednio do domu?

Tak, w przypadku uiszczenia kosztów przesyłki. Darmowy odbiór cegiełek możliwy będzie w siedzibie Muzeum (lub innym wskazanym miejscu).

Kiedy otrzymam moje cegiełki?

Czas potrzebny na ich przygotowanie zależny będzie od liczby zamówień. Muzeum Widzewa po zakończeniu przyjmowania zamówień poda szacunkowy czas oczekiwania, a następnie informować będzie o możliwości odbioru lub terminach wysyłki.

Czy w przyszłości będzie możliwość domówienia cegiełek z obecnego katalogu?

Nie. Proces zamówień i produkcji jest jednorazowy. Cegiełki mają mieć charakter unikatowy. Muzeum Widzewa nie przewiduje ich ponownej produkcji w przyszłości.

Czy oferowane cegiełki są produktami oryginalnymi?

Tak. Są to oryginalne produkty Muzeum Widzewa Łódź przygotowywane jako repliki produktów historycznych, odwzorowywane możliwie najdokładniej, w oparciu na dokumentację historyczną, w tym fotografie i opisy.

Na co przeznaczone zostaną środki pozyskane z darowizn w ramach akcji "Cegiełka na Muzeum Widzewa 2021"?

Wszystkie pozyskane w ten sposób darowizny, po odjęciu kosztów produkcji cegiełek, posłużą sfinansowaniu zakupu sprzętów audio-wizualnych, który wyposaży Muzeum Widzewa Łódź.

Gdzie mogę dodać swoje zdjęcie do wirtualnej grafiki WIDZEW ŁÓDŹ i wpis do Wirtualnej Księgi Darczyńców Muzeum Widzewa Łódź?

Zdjęcie i wpis dodać można na stronie: muzeum.widzew.com/twoje-wsparcie po uprzednim opłaceniu podstawowej darowizny o wartości 19,10 zł.

Do kiedy będę mógł dodać swoje zdjęcie do wirtualnej grafiki WIDZEW ŁÓDŹ i wpis do Wirtualnej Księgi Darczyńców Muzeum Widzewa Łódź?

Zdjęce i wpis możesz dodać w zakladce TWOJE WSPARCIE do 31 maja 2021 roku. Możliwość dodania pojawi się automatycznie po opłaceniu podstawowej darowizny o wartości 19,10 zł.